Urban Lesjak
Celjani gladko odpravili Tatran

Celjani so v napadu igrali odlično, v obrambi čvrsto, Urban Lesjak je ubranil skoraj polovico vseh strelov nasprotnika (43-odstotna uspešnost). Najučinkovitejši strelec domače ekipe je bil Borut Mačkovšek, ki je zadel sedemkrat, petkrat je žogo v gol pospravil Blaž Janc. Pri gostih je bil z 11 goli najbolj razpoložen Oliver Rabek, sedem jih je prispeval Dominik Krok.

Celjani hitro popravili igro z uvoda
Celjani tekme niso najbolje začeli, v prvih desetih minutah so si privoščili kopico napak, a so imeli k sreči v vratih odlično razpoloženega Lesjaka, ki je poskrbel, da gostje iz Prešova napak niso pretirano kaznovali. V prvem polčasu je ubranil kar 13 strelov in poskrbel, da so Slovaki največ vodili zgolj za dva zadetka (5:3). Vseeno so se gostitelji hitro zbrali, odpravili so napake z uvoda tekme in pritisnili na plin. Goli so začeli padati z vseh strani, David Razgor je poskrbel za najvišje vodstvo v prvem polčasu (15:11).

Vseh upov na morebitno vrnitev in preobrat Tatrana je bilo konec na začetku drugega polčasa, ko so po dveh zaporednih golih Mačkovška Celjani povedli za osem (24:16), prednost so brez težav ohranili do konca.