Edi Kokšarov je bil z 11 goli najboljši strelec Celja. Foto: RTV SLO
Miha Gorenšek
Miha Gorenšek je odigral svojo najboljšo tekmo v Evropi, saj je po odlični igri dosegel sedem zadetkov. Foto: RTV SLO

Barcelona je slavila pri Picku s 33:28, kar pomeni, da imata po 3. krogu tekmovanja Gudme in Barcelona po štiri točke, Celjani in Pick pa po dve. Glede na razpored do konca skupine 4 (Barcelona gostuje le v Celju) se lahko pripeti, da Celje Pivovarna Laško dobi vse tri tekme, a bi bilo to premalo za prvo mesto, ki edino vodi v polfinale. V igri Celja vzbuja skrb predvsem obramba, ki so jo hitri Danci nekajkrat prav osmešili.

Večkrat vodili z dvema zadetkoma razlike
V začetku tekme so bolje igrali Celjani, ki so nekajkrat povedli z dvema zadetkoma razlike (5:7, 7:9, 10:12), a so trdoživi Danci majhen zaostanek vedno izničili z dvema zaporednima zadetkoma. Za prvih 30 minut je bila značilna izjemno hitra igra, ki je povsem onemogočila obe obrambi, zato so gledalci skupaj videli kar 36 zadetkov (18:18).

Danci s protinapadi, Celjani s sedemmetrovkami
Gudme je bil boljši predvsem pri protinapadih, saj je s to prvino dosegel kar šest zadetkov (Celjani le enega). Slovenski prvaki pa so blesteli pri sedemmetrovkah, saj je Edi Kokšarov izkoristil vse štiri mete, Gorazd Škof in Aljoša Rezar pa sta na drugi strani ubranila vsak po en strel s sedmih metrov. V tem delu igre je zeleno-rumenim največ sivih las povzročil Fredrik Petersen, ki je dosegel šest zadetkov.

Danci so vodili tudi za šest
Na začetku drugega polčasa so slovenski prvaki spet povedli za 2 (18:20), nato pa je sledil črni mrk, v katerem so gostitelji zadevali s protinapadov in v 49. minuti povedli z neulovljivih 30:24. Danci so s protinapadov dosegli kar 11 zadetkov. Slovenski prvaki se niso vdali in vztrajno nižali izid, v predzadnji minuti so znižali na 33:32, a vse je bilo prepozno ... Kokšarov je slabe pol minute pred koncem s svojim 11. zadetkom postavil izid tekme (34:33), Danci pa so nato pametno zadrževali žogo.