Celjski rokometaši so z odliko opravili prvi del naloge. Foto: Urban Urbanc
Celjani na kolena položili Gummersbach

Zlatorog je v prvem polčasu videl vrhunsko predstavo Celjanov in vodstvo z 21:13. V drugem delu je razlika celo dosegla 11 golov (25:14), toda sledilo je nekaj kriznih minut s preveč napakami in branilci naslova so se z delnim izidom 6:1 približali na 27:22 Varovanci Vladana Matića so po minuti odmora spet začeli zadevati in si do konca priigrali velikih sedem golov prednosti.

V prelomnih trenutkih je blestel Dejan Perić, ki je zaustavil kar 20 strelov. Najbojša strelca sta bila Luka Žvižej s sedmimi in Gašper Marguč s šestimi goli. V soboto, 28. aprila, ob 19. uri bo povratna tekma v Nemčiji.