Branko Tamše

Nemci so silovito začeli dvoboj in prednost ves čas višali. V 22. minuti je bilo tako že ogromnih osem zadetkov razlike (12:4). Celjani so v razigranih minutah zaprli večino poti do svojega gola in razliko več kot prepolovili. Ob odmoru je bilo tako 13:10.

Drugi polčas je hitro obnovil staro razmerje moči in Nemci so spet ušli, na koncu pa slavili kar z desetimi goli razlike.

"Pripravljali smo se na to, da ne smemo igrati preveč v sredino, saj je tam Flensburgova obramba najmočnejša. Ob tem smo se zavedali, da ne smemo imeti neizdelanih strelov, saj takoj sledi kazen iz protinapada ali polprotinapada v obliki zadetka. Marsikaj od tega je Flensburgu uspevalo skozi vseh 60 minut. Mi smo imeli v tekmi svojih 10 minut, kot si jih želimo za daljše obdobje. Po drugi strani je spisek igralcev Flensburga takšen, da je z njimi zelo težko igrati v njihovi dvorani in zelo težko bo kdo od tod odnesel točko ali dve. Nenanzadnje so na prvi domači tekmi ugnali Paris s sedmimi zadetki razlike," je po tekmi razmišljal Tamše.

"Vsekakor so danes bile določene stvari, ki jih moramo odpraviti, bilo pa je tudi nekaj svetlih trenutkov. Ko pogledamo statistiko in pri domačemu vratarju vidimo 25 obranjenih strelov, veliko zastreljanih čistih strelov, razdeljena minutaža med vse igralce ob vseh večjih in manjših problemih s poškodbami, da bomo lahko v prihodnje zdržali ta tempo. Razlika bi lahko bila manjša, po drugi strani višja, saj Flensburg igra vseh 60 minut v enakem ritmu, kar je edino pravilno. Mi smo se trudili, kolikor smo se lahko v tem trenutku, zagotovo pa je ekipa Flensburg, še posebej na domačem igrišču, kakovostnejša od nas v dani situaciji. Mi moramo odpraviti lastne napake, se naučiti kaj iz tega in nadaljevati pozitivno," je sklenil prvi mož celjske stroke.