Celjski rokometaši so še drugič letos premagali Kielce. Februarja je bilo v Zlatorogu 34:33. Foto: www.alesfevzer.com
Gal Marguč
Talant Dušebajev in Branko Tamše
Rokometaši Celja ugnali velike Kielce

Celjani so pogumno odprli srečanje z nasprotnikom, za katerega igrajo tudi Slovenci Uroš Zorman, Blaž Janc in Dean Bombač. Gal Marguč je v 6. minuti zabil za 3:2. Trener domačih Branko Tamše je v začetno postavo v napadu nekoliko presenetljivo uvrstil Danija Dušebajeva, medtem ko je Borut Mačkovšek igral le v obrambi. Moštvi sta v uvodu precej grešili, tako da je bil izid po 15 minutah "le" 5:5.

Pivovarji na odmor s +4
Sledile so minute pivovarjev, ki so v 18. minuti prvič povedli s +3 (8:6). Dvakrat zapored je zadel Luka Mitrović. Celjska obramba na čelu z razpoloženim vratarjem Urbanom Lesjakom je delovala odlično. Lesjak je ubranil kar nekaj "zicerjev", na drugi strani pa so njegovi soigralci v napadu pridno zadevali. Dušebajev je v 25. minuti zabil za 12:8, kar je bila najvišja prednost do takrat. A to še ni bilo vse. Malo pozneje je Jan Jurečič (po novi uspešni obrambni akciji) v protinapadu povišal na 14:9, Mitrović pa s strelom od daleč na 15:9. Polčas se je končal s 16:12. Gal Marguč je dosegel štiri gole.

Celjani ostali brez Mačkovška
Kielce so drugi del odprle s precej čvrstejšo obrambo. Prednost Celjanov je hitro kopnela in Manuel Štrlek je v 35. minuti približal goste na 19:18. Pri izidu 21:20 sta švedska sodnika še tretjič na tekmi - sumljivo - izključila Mačkovška, kar je pomenilo rdeč karton. Približno 3.000 navijačev je Švedoma namenilo salve žvižgov. Nad sodnikoma so se sicer že pred tem razburjali tudi Poljaki.

Domači odbili nalet Kielc
A to ni ustavilo varovancev Branka Tamšeta. V 45. minuti je Marguč s sedemmetrovke zadel na 22:20, malo pozneje pa je Aljaž Pajntar, ki je vstopil namesto Lesjaka (11 obramb), ubranil sedemmetrovko Darku Djukiću. In ko sta na drugi strani zapored zadela Marguč in Jaka Malus se je v 48. minuti pri 24:20 dihalo lažje. Trener gostov Talant Dušebajev je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala. David Razgor je namreč v protinapadu zabil za 25:20. Sledil je vložek mladega Dušebajeva, ki je zabil dvakrat zapored za 27:23. In ko je Mitrović pri 28:26 prav tako dosegel dva gola zapored, se je slavje v Zlatorogu lahko začelo ...

Celjani bodo v nedeljo, 8. oktobra, gostovali pri PSG-ju.

Borut Mačkovšek: "Od začetka do konca smo imeli tekmo v svojih rokah. Po mojem rdečem kartonu je bilo malce napeto, a naša obramba je bila v prelomnih trenutkih dvoboja na visoki ravni. Danes smo pokazali, da zmaguje ekipa in ne posameznik, na tem dvoboju smo pokazali izjemen moštveni duh."

Gal Marguč: "Vseskozi smo verjeli, da lahko premagamo veliko poljsko ekipo. Na preteklih tekmah smo se dobro kosali s favoriziranimi ekipami, a so nas na koncu pokopale napake. Tudi na tem dvoboju jih je bilo nekaj, a veliko manj kot na preteklih tekmah."

Blaž Janc: "Čestitke Celju za zmago. Naša igra niti ni bila tako slaba, enostavno smo zgrešili preveč 100-odsotnih strelov, kar je na koncu naredilo razliko v korist Celja."