Luka Žvižej je dosegel osem zadetkov. Neuspešen je bil le pri prvem strelu (sedemmetrovka), nato pa so vsi streli končali v mreži Ribnice. Foto: www.alesfevzer.com
Matjaž Brumen

To je še druga zmaga Celja v Ligi za prvaka, Ribnica pa je bila drugič poražena. V 1. krogu je bilo boljše Gorenje. Prvi strelec domačih je bil Luka Žvižej z osmimi zadetki. Nik Henigman jih je dosegel šest za Riko Ribnico.

Gostitelji so se dobro pripravili na tekmo in že v kali zatrli vse možnosti za presenečenje. V 12. minuti je bilo v Zlatorogu 7:2, najvišja prednost v prvem delu pa je znašala sedem golov (15:8). Ribnica je s tremi zaporednimi zadetki malce zadihala, a je bila ob polčasu razlika spet sedem golov (19:12).

Tudi v nadaljevanju je bilo jasno, da Ribničani, ki jih v nedeljo čaka evropsko gostovanje v pokalu EHF v Berlinu, ne bodo ogrozili zmage Celja. Prednost je narasla na plus deset (35:25). Trener Branko Tamše je lahko priložnost ponudil vsem svojim varovancem.

V naslednjem krogu bodo 1. aprila Celjani gostovali v Kopru, Ribničani pa bodo 30. marca gostili Krko.

Branko Tamše, trener Celja: "Na Ribnico smo se optimalno pripravili. Zavedali smo se težkega nasprotnika in v tekmo smo od prve minute krenili tako, kot sem si želeli. Kljub temu smo naredili nekaj napak, ki danes niso bile usodne, a jih na tekmah, kjer bo rezultat tesen, ne smemo početi. Veliko stvari je bilo torej dobrih, nekaj pa seveda takšnih, ki jih moramo popraviti, predvsem tu mislim odbite žoge in igro dva na dva."

Zmago Gorenja skazila poškodba Levca
V soboto je Gorenje še bolj gladko premagalo Krko v gosteh (35:23). Velenjčani so ob koncu prvega polčasa naredili delni izid 5:0, nato pa prednost le še povečevali. Prvi strelec Gorenja je bil Matjaž Brumen z devetimi goli. Visoko vodstvo gostov je skazila huda poškodba kolena Vida Levca, ki so ga odpeljali v bolnišnico.

Prvouvrščeno moštvo rednega dela Koper 2013 pa je bil poraženo v Škofji Loki (26:21). Mario Cingesar je dosegel sedem golov.