Ekipa Celja Pivovarne Laško je šestič zapored osvojila državno prvenstvo. Foto: www.alesfevzer.com
Luka Žvižej
Poslovilo se je kar sedem rokometašev Celja, med njimi tudi kapetan Luka Žvižej. Foto: www.alesfevzer.com
Branko Tamše
Celjani prvaki; v prvi ligi spet Šmartno in Slovan

Celjani so naslov prvaka osvojili brez poraza. To je tretji naslov v sezoni za Celjane - osvojili so še pokal in superpokal.

V zadnjem krogu končnice za prvaka sta se srečali prvouvrščena in drugouvrščena ekipa državnega prvenstva in čeprav tekma ni odločala o ničemer, saj je bilo že prej jasno, da so Celjani državni prvak, je bila napeta vse do konca.

Prva polovica prvega polčasa je bila izenačena, druga polovica pa je bila izrazito na strani varovancev domačega trenerja Branka Tamšeta, ki so po izidu 7:7 povsem zagospodarili v Zlatorogu in polčas končali s štirimi goli prednosti (14:10). A tik ob koncu so se Velenjčani približali, v zadnji minuti so imeli Celjani gol prednosti. Nato je celjski kapetan Luka Žvižej zgrešil sedemmetrovko in tako igralcem Gorenja podaril možnost za izenačenje. A Velenjčanom v zadnjem napadu ni uspelo ogroziti celjskih vrat in Celjani so rokometni derbi dobili z minimalno prednostjo (29:28).

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Miha Zarabec z osmimi in Luka Žvižej s šestimi goli. V velenjski ekipi je Jure Golčar dosegel sedem, Alem Toskić in Luka Mitrović pa po pet zadetkov.

Celjani so šestič zapored postali državni prvaki. To je 21. lovorika za celjski klub.

Slovo Žvižeja in drugih
Še preden so dvignili pokal državnih prvakov, so se domači navijači poslovili od sedmih igralcev: Luke Žvižeja, Blaža Janca, Mihe Zarabca, Vida Poteka, Brazilca Arthura Patrianove, Litovca Povilasa Babarskasa in Srba Ivana Gajića.

V mestu grofov so že začeli sestavljati igralski mozaik za prihodnjo sezono, svoj prihod pa so že potrdili Francoz Ivan Anić, Črnogorec Branko Vujović, Španec Daniel Dušebajev ter Slovenca Urh Kastelic in Jan Jurečič.