Rokometaši Celja so bili proti Meškovu pred domačimi gledalci blizu dveh točk - večino tekme so namreč vodili, tudi s petimi goli -, a so se na koncu morali zadovoljiti le z eno. Zapravili so zadnje tri napade po vrsti, beloruska ekipa pa je celjsko krizo izkoristila. Foto: www.alesfevzer.com

Občutki so v tem trenutku zelo mešani. Glede na to, da smo vodili večji del tekme, vodili tudi za pet in za to je bilo potrebno zelo garati, saj je na drugi strani stala ekipa Bresta, ki je v Celje prišla po zmago, mi pa smo imeli iste račune. Dokler smo bili na nivoju kot smo si ga želeli in imeli rezultat, na koncu pa smo imeli dva čista strela, da tekmo odločimo, a je Pešič oba ubranil. Ekipa Meškova pa je tako izkušena, da je to izkoristila. Vesel sem, da so fantje ostali treznih glav tudi v zadnjem napadu, ko tekmecu nismo dovolili strela na vrata, kar po tem, ko so nas ujeli, ni bilo lahko. Zahvalil bi se tudi čudoviti publiki, čeprav če sem iskren, sem pravo podporo začutil šele po moji izključitvi, ko je bila atmosfera tista prava, celjska. Takšnega navijanja bi si želel že prej, saj ta da fantom na igrišču velik elan in s takšno podporo so rezultati lažje dosegljivi.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško
Jaka Malus
Jaka Malus je bil najboljši strelec celjske ekipe, dosegel je sedem zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com
Celjanom proti Meškovu iz rok spolzela zmaga

Celjski rokometaši so bili večino srečanja v prednosti, prvi polčas so končali s tremi zadetki naskoka (18:15). V drugem polčasu so vodili že za pet zadetkov, a so to prednost zapravili. Sledila je serija neizkoriščenih napadov, Meškov je bil učinkovitejši v napadu in na koncu so Celjane tudi ujeli. Gostje so imeli celo napad za zmago, a ga na srečo Celjanov niso izkoristili.

Prva strelca tekme sta bila Jaka Malus in Dimitrij Nikulenkau, oba sta zadela sedemkrat iz devetih poskusov.

Slovenski in beloruski prvak sta se v pretekli sezoni pomerila kar štirikrat, po dvakrat v Ligi prvakov in Ligi Seha, oba dvoboja v Ligi prvakov sta se končala z remijem.

+3 ob polčasu
Začetek tekme je hitro nakazal, da bo Celje skušalo čim hitreje zaključevati napade, s tem pa bo onemogočilo Meškovu, da v obrambo spravi svoje robustnejše igralce. Šele v peti minuti je šel prvi strel mimo gola, takrat je branil Urban Lesjak, a je enako na drugi strani uspelo Radetu Mijatoviću. Ljubo Vukić je v sedmi minuti zadel za prvo vodstvo Meškova na tekmi, dve minuti pozneje je Malus v rezultatsko prednost vrnil celjsko zasedbo. Mrtvi tek ekip se je nadaljeval do sredine polčasa, nato pa je celjska zasedba v nekaj minutah Beloruse spravila v težave.

Z učinkovitim napadom in dobro obrambo je z nekaj zaporednimi goli v 23. minuti vodila s 14:11, gostje so morali vzeti minuto odmora. Ta razmerja moči na igrišču ni preveč spremenila, v 29. minuti je Žiga Mlakar zadel za 18:14, Brest pa je tik pred odhodom na odmor zaostanek znižal za en gol.

Slaba končnica preprečila zmago Celjanov
Začetek drugega polčasa je bil za Celjane izvrsten, saj so hitro povedli z 20:15, z nekaj obrambami se je izkazal Lesjak. A se jim je nato ustavilo. Meškov je počasi lovil priključek in ga v 41. minuti ujel pri izidu 21:21. Nato so grofje spet našli nove moči in do 48. minute spet pobegnili na varnejših +3 (26:23), klop Bresta pa je vzela minuto odmora.

Ta je igralce Meškova prebudila. V 58. minuti je za 32:33 zadel Nikulenkau. Sledile so težave v napadu za Celjane, ko jim žoge nikakor ni uspelo spraviti v gol, Brest pa je vmes enkrat zadel in izenačil. Na koncu je imel celo napad za zmago, ki pa ga ni izkoristil.

Celjane v prihodnjem krogu čaka gostovanje pri Flensburgu, tekma bo v sredo, 1. novembra.