Lepa podpora navijačev ni bila dovolj za presenečenje Kopra. Foto: MMC RTV SLO
Matjaž Tominec
Matjaž Tominec ne more biti zadovoljen z igro v drugem polčasu. Foto: MMC RTV SLO
Koprčani izgubili premiero med elito

Rokometaši Cimosa so ob premiernem nastopu v najmočnejšem evropskem tekmovanju izgubili z 28:35. Vodili so večji del uvodnih 30 minut, tako kot ob odmoru (15:12) največ za tri zadetke (10:7, 11:8). Ko so v 23. minuti Rusi izenačili na 11:11, je kazalo, da je koprski nalet ustavljen, toda gostitelji so se spet zbrali in ob bučni podpori skoraj polne dvorane Bonifika odlično končali polčas.

Težko je bilo ponoviti prvi polčas
Za agresivno in zagrizeno obrambo je stal dobro razpoloženi vratar Darko Stanič, ki je zbral 9 obramb, največ zadetkov do odhoda v slačilnico pa je dosegel Matjaž Brumen, tri. Z nižjo in hitrejšo postavo (trener Matjaž Tominec je veliko menjal) so se Koprčani odlično postavili po robu visoki ruski obrambi.

V drugem polčasu so Čehovski medvedi hitro izenačili na 18:18 (36. minuta), nato je Koper še zadnjič povedel (19:18), potem pa se je tekma obrnila povsem v korist gostov. Sedemkratni ruski prvaki so s tremi zaporednimi zadetki ušli na 21:19, Boštjanu Hribarju pa je Oleg Grams ubranil 7-metrovko za priključek na 22:22.

Dibirov zabijal v ključnih trenutkih
V 46. minuti je Timur Dibirov s svojim 8 zadetkom povišal na 23:21, v zadnje četrt ure pa so igrali samo še Rusi. Sedem minut pred koncem so vodili že z 31:24 in srečanje je bilo odločeno. Dibirov je na koncu zbral 10 golov, Grams pa 15 obramb.

Pri Koprčanih se je Stanič v drugem polčasu nesrečno poškodoval pri eni od 7-metrovk, njegova zamenjava Blaž Vončina pa ni bil na enaki ravni. Koprčani so na trenutke tudi preveč "divjali" po igrišču in naredili preveč tehničnih napak. Duško Mrvaljević je dosegel 7 zadetkov.

"Do 40. minute smo igrali dobro, poškodba Staniča pa nam je povsem spodrezala krila," je po dvoboju dejal koprski strateg Tominec.

Naslednjo nedeljo bo Cimos gostoval pri Steaui.

Liga pvakov, 1. krog:
CIMOS KOPER - ČEHOVSKI MEDVEDI
28:35 (15:12)

Mrvaljević 7 (2) Dibirov 10 (1) Brumen 5 (2) Filipov 8 (3) Bombač 3 Černoivanov 5 Hribar 3 Kamanin 4 Skoko 3 Rastvorcev 3 Jovičič 2 Igropulo 2 Praznik 2 R. Ivanov 1 Božič 1 V. Ivanov 1 Blaževič 1 Kovalev 1 Konečnik 1 Sedemmetrovke: 4/6; 4/7 Izključitve: 10; 10 Rdeči karton: Igropulo 50./Čeh. medvedi 2.500 gledalcev

PORTLAND SA - STEAUA
38:30 (19:14)

PORTLAND SA 1 1 0 0 +8 2 ČEHOVSKI MEDVEDI 1 1 0 0 +7 2 CIMOS KOPER 1 0 0 1 -7 0 STEAUA 1 0 0 1 -8 0