Luka Žvižej je bil s 6 zadetki najučinkovitejši Celjan. Foto: Urban Urbanc

Gorenje zanesljivo zmagalo v Ivančni Gorici
8. september 2012 ob 21:51,
zadnji poseg: 9. september 2012 ob 09:09
Ljubljana - MMC RTV SLO

Končan je prvi krog državnega rokometnega prvenstva. Prvaki iz Velenja so premagali novinca iz Ivančne Gorice (41:25), podprvaki Celjani pa Ormožane (27:22).

Pivovarji so imeli v Prlekiji kar nekaj dela. Domači so namreč v 40. minuti izenačili, nato pa je le prišla do izraza kvalitetna premoč gostov, ki so v 46. minuti z golom Mateja Lekaija povedli s 21:18. Po tem se Jeruzalem ni več približal. Pri domačih je Gregor Čudič dosegel 7 golov, pri gostih pa Luka Žvižej enega manj.

Velenjčani so pričakovano gladko slavili. Klemen Cehte, Niko Medved in Marko Dujmović so zadeli po petkrat.

1. NLB LEASING LIGA

1. KROG
RIBNICA RIKO HIŠE - TRIMO TREBNJE
35:30 (18:15)
Jamnik 9, Bašić in Abrahamsberg 6; Paladin 9, Skube 7.

JERUZALEM ORMOŽ - CELJE PIVOVARNA LAŠKO
22:27 (13:13)
Čudič 7; Žvižej 6, Lekai in Žuran 5.

MARIBOR BRANIK - KRKA 35:27 (15:14)
Zarabec 8, Vugrinec in Razgor po 7; Papež 9, Cvikl 5.

# 09.09.2012 ob 10:43
Celjani mene žal nič ne prepričujejo v tej sezoni čeprav sem navijač Celja enostavno ne igramo dobro če bo tako pol letos nobenega derbija ne bomo dobili in brez nekih pravih okrepitev vsaj na desnem zunanjem položaju in kaj ti pomaga da imaš dobre organizatorje če nimamo še enga pravega šuterja na desni poziciji razen na levi kjer imamo Mačkovška pa še ta je hotel celo oditi iz Celja in hkrati tud z vratarji nimamo sreče sploh nimamo nekega konstantnega vratarja takšnega kot ga imata Gorenje in Koper žal s tako igro kot jo kažemo nimamo kaj iskat v ligi prvakov.
schultz23
# 09.09.2012 ob 11:25
slabi časi celja se bodo nadaljevali tudi v tej sezoni...in to je vse od kar je novo vodstvo spremenilo logo od nekoč velecenjene institucije CPL... (malenkost, ki veliko pove o spoštovanju uspešne zgodovine)

no vsaj nekaj časa bodo še v prvem planu, ker so še medijsko zanimivi.... bom videl kje bodo čez 5let?

srečno...
Zlatorog_03
# 09.09.2012 ob 15:14
Pri nas v Celju kr nekaj hočejo delat na dolgi rok rezultati pa še vedno niso na nekem nivoju in dokler bo tak pol ne bo celjski rokomet nikoli napredoval samo poglejmo si Koper in Gorenje nista nič delala na dolgi rok ampak sta dobesedno čez noč sestavljala ekipo in so danes bolj uspešni pri vsem tem kot pa Celje in zato bosta Koper in Gorenje pa lahk še marsikdo drugi krepko pred celjem dokler bojo pri nas imeli tako neko butasto politiko samo nekaj nam obljubljajo od tega pa nikoli nič in enako mislim da niti letos ne bomo nič kaj uspešni.
MIRNČAN
# 09.09.2012 ob 12:53
Če sem tega trenerja nekaj časa še podpiral, sedaj ne kaže nobenega napredka.
tenisač
# 11.09.2012 ob 04:57
Kaj je z Žuranom? Zakaj se mu ne odpre?
EnCeljan
# 10.09.2012 ob 08:30
Zlatorog, vse dobro vidiš.
Za Mačkovška pa škoda, da mu niso dovolili oditi. Proti Ormožu 1 minuto v igri? To je j***** v glavo. S strani trenerja.