Mariborčani po koncu tekme v EWS Areni, kjer se je zbralo 4.300 gledalcev, niso skrivali razočaranja. Domače so imeli že na kolenih. Foto: Boštjan Selinšek
Nikola Špelič
Nikola Špelič je dosegel pet golov. Foto: Boštjan Selinšek
Maribor Branik
Na tribunah je bilo tudi nekaj navijačev Maribora. Foto: Boštjan Selinšek

Napredovanja se je tako veselil nemški klub, saj se je prva tekma v Mariboru končala s 26:26. Varovanci Marka Šibile so se dobro upirali favoriziranim nasprotnikom in tik pred koncem prvega polčasa povedli s 16:13, na odmor pa odšli s prednostjo 17:15.

Mariborčani tudi v nadaljevanju niso popuščali, tako da je Miha Zarabec v 51. minuti povišal na 27:24. V infarktni končnici je 15 sekund pred koncem Simon Razgor s sedemmetrovke izenačil na 30:30, kar je bil izid, ki bi v Nantes peljal "vijoličaste", vendar je nato Rnić prav v zadnji sekundi premagal Ivana Pešića. Primož Prošt je za Göppingen zbral 14 obramb.

EVROPSKI POKALI

POKAL EHF (M), četrtfinale

GÖPPINGEN - Maribor Branik 26:26
31:30 (15:17)

Göppingen: Rutschmann 2 obrambi, Prošt 14 obramb; Kneule 1, Oprea, Schönne 3, Späth 5, Beljanski, Lobedank 1, Hass, Fontaine, Rnić 11(3), Schubert, Horak 5, Marković 4.

Maribor Branik: Čudić, Pešić 11 obramb; Štefanič, Mirković 3, Tarabochia 3, Svalina, Oštir 2, Špelić 5, Špende, Razgor 4 (1), Pučnik, Zarabec 8, Kleč, Sok 1, Šimič, Mlakar 3.

Sedemmetrovke: 3/4; 1/2

Izključitve: 2 min; 10 min

RHEIN NECKAR LÖWEN - Magdeburg 28:31
27:20 (12:11)

HOLSTEBRO - Kolding Köbenhavn 24:24
27:26 (11:15)

V odebeljenem tisku je izid prvih tekem. Nantes je kot organizator že uvrščen na zaključni turnir, ki bo 18. in 19. maja.

23:25 (10:13)

V odebeljenem tisku je izid prvih tekem. Zaključni turnir najboljše četverice bo v Kölnu 1. in 2. junija.