Celjski rokometaši so v drugem polčasu naleteli na čvrsto koprsko obrambo. Foto: www.alesfevzer.com
Rokometaši Kopra so se po zaostanku šestih zadetkov pobrali in prednost Celjanov znižali na +1, a za neodločen izid oziroma zmago jim je v končnici obračuna zmanjkalo moči. Foto: www.alesfevzer.com
Razgor: V Kopru nam nikoli ni bilo lahko
Koprčani so se proti Celjanom prebudili prepozno

Gledalci so v Bonifiki sprva spremljali izenačen boj, nato pa so celjski rokometaši v drugi polovici prvega polčasa 'stopili na plin'. Hitro so povedli za štiri zadetke, nato za šest, kar je bila njihova najpogostejša prednost.

Varovanci Tomaža Ocvirka so zlasti v obrambi strnili vrste, hitro so zaključevali napade, razigral se je predvsem Francoz William Accambray, ki je bil s štirimi goli tudi najučinkovitejši posameznik prvega dela tekme.

V drugem polčasu so Celjani relativno mirno držali Koprčane na varni razdalji (+6), potem pa so gostitelji razigrali. srčno so igrali v obrambi in v napadu, raznovrstno so napadali nasprotnika, hitro so zaključevali, zadetki so deževali od vsepovsod, razpoložena sta bila zlasti Nino Grzentič in Grega Krečič.

Prednost gostov se je začela počasi, a vztrajno topiti, dobrih pet minut pred koncem so imeli Celjani le še gol naskoka (29:30), a jim je znova na pomoč priskočil Accambray. V končnici Koprčani niso bili več strelsko tako uspešni, kot v prejšnjih minutah, Celjani so se le zbrali in si zagotovili zmago.

Z osmimi zadetki sta bila najboljša strelca tekme Grzentič in Krečič, po šest sta jih dosegla Nejc Planinc (vsi Koper 2013) in Accambray (Celje PL).