Državno rokometno prvenstvo - Arhiv

Velenjčani dobili derbi in osvojili pomembni točki v boju za naslov

DP Velenjčani dobili derbi in osvojili pomembni točki v boju za naslov

12.4.2024

Rokometaši Gorenja Velenja so dobili šaleško-koroški derbi, Slovenj Gradec so premagali s 35:28. Velenjčani so si z odličnim drugim polčasom priborili pomembni točki v boju za naslov državnega prvaka.

Trimo na gostovanju v Ormožu osvojil le točko

Rokomet Trimo na gostovanju v Ormožu osvojil le točko

30.3.2024

Rokometaši Trima iz Trebnjega so v 21. krogu državnega prvenstva na gostovanju pri Jeruzalemu iz Ormoža le remizirali 27:27, s tem so prednost pred Gorenjem sicer povišali na tri točke, a Velenjčani imajo odigrani dve tekmi manj.

Zmagalo tako Gorenje kot tudi Trebnje

Rokomet Zmagalo tako Gorenje kot tudi Trebnje

22.3.2024

Rokometaši Gorenja so v uvodni tekmi 20. kroga Lige NLB v gosteh premagali Koper z 31:27 in za slab dan na vrhu lestvice ujeli Trimo Trebnje. Ta je dan pozneje brez težav ugnal Slovan z 38:31.

Velenjčani dobili večni derbi proti Celjanom

DP v rokometu Velenjčani dobili večni derbi proti Celjanom

10.3.2024

V velikem slovenskem rokometnem derbiju je Gorenje Velenje pred domačim občinstvom z 32:27 premagal Celje Pivovarno Laško. S tem so se Velenjčani utrdili na drugem mestu prvenstvene lestvice, Celjani ostajajo tretji.

Trimo 16. zmago sezone vpisal v Škofji Loki

Liga NLB Trimo 16. zmago sezone vpisal v Škofji Loki

7.3.2024

Rokometaši Trima Trebnje, ki vodijo v Ligi NLB, so v 19. krogu državnega prvenstva dosegli 16. zmago sezone. S 30:23 so bili v gosteh boljši od Urbanscapea Loke.

Poklar s 16 zadetki oddaljil Celjane od boja za naslov

Liga NLB Poklar s 16 zadetki oddaljil Celjane od boja za naslov

3.3.2024

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 18. krogu državnega prvenstva doživeli tretji poraz. V Kopru so pred 2000 gledalci klonili z 32:27 (16:12) in zdaj zaostajajo dve točki za vodilnim Trimom iz Trebnjega.

Slovenjgradčani zadali Trebanjcem drugi poraz v sezoni

Liga NLB Slovenjgradčani zadali Trebanjcem drugi poraz v sezoni

24.2.2024

Rokometaši Slovenj Gradca so v 17. krogu Lige NLB pred 800 gledalci v domači dvorani s 30:29 presenetili vodilno moštvo državnega prvenstva Trimo Trebnje, za katero je to drugi poraz v sezoni. Septembra so v 2. krogu doma izgubili proti Gorenju Velenju.

Gorenje narekovalo ritem, a na koncu komaj izvleklo točko

Rokomet Gorenje narekovalo ritem, a na koncu komaj izvleklo točko

9.2.2024

Rokometno prvenstvo bi se lahko krepko zakuhalo, toda Gorenje v 15. krogu ni izkoristilo treh golov prednosti v 54. minuti in je na koncu komaj izvleklo točko proti Trimu (23:23), ki tako ostaja na vrhu lestvice. Vratar Skok je 13 obrambam dodal dva gola.

Trimo v 13 minutah zaklenil vrata in dobil derbi s Celjem

Rokometni derbi Trimo v 13 minutah zaklenil vrata in dobil derbi s Celjem

3.2.2024

Rokometaši Trima Trebnje so v derbiju 14. kroga Lige NLB suvereno premagali branilce naslova Celje Pivovarna Laško s 33:29. Pri zmagovalcih je blestel Jan Jurečič, ki je dosegel kar 11 golov.

Stefan Žabić zaradi poškodbe že končal sezono

Rokomet Stefan Žabić zaradi poškodbe že končal sezono

17.12.2023

Stefan Žabić si je ob zmagi Celja Pivovarne Laško nad Škofljico (28:36) strgal Ahilovo tetivo in vse kaže, da je sezona za 24-letnega krožnega napadalca končana.

Derbi tik pod vrhom lestvice se je končal z delitvijo točk

DP v rokometu Derbi tik pod vrhom lestvice se je končal z delitvijo točk

16.12.2023

Rokometaši Jeruzalema Ormoža in Gorenja Velenja so se v derbiju 13. kroga Lige NLB razšli z neodločenim izidom 25:25. V zadnji minuti je za delitev točk poskrbel gostujoči igralec Matic Verdinek.

Velenjčani so si hitro nabrali visoko prednost

DP v rokometu Velenjčani so si hitro nabrali visoko prednost

9.12.2023

Rokometaši Gorenja Velenja so v 12. krogu državnega prvenstva brez večjih težav premagali ekipo Grosist Slovan s 33:29 in se veselili desete zmage v tej sezoni.

Trebanjci premagali Koprčane in ostajajo na vrhu lestvice

DP v rokometu Trebanjci premagali Koprčane in ostajajo na vrhu lestvice

18.11.2023

Trebanjci so po zmagi proti Kopru s 30:23 obdržali prvo mesto na prvenstveni lestvici. Pred Velenjčani, ki so premagali Krko z 31:20, imajo točko prednosti, pred Celjani, ki v nedeljo gostijo Škofjeločane, pa tri več.

Združenje klubov podprlo krčenje v rokometnem prvenstvu

Rokomet Združenje klubov podprlo krčenje v rokometnem prvenstvu

14.11.2023

Po koncu zdajšnje sezone 2023/24 se bo število ekip v elitnem slovenskem moškem rokometnem tekmovanju s sedanjih 14 skrčilo na 12, kar je podprlo tudi združenje klubov lige, je sporočila Rokometna zveza Slovenije.

Velenjčani na sosedskem derbiju ubežali porazu sedem sekund pred koncem

Liga NLB Velenjčani na sosedskem derbiju ubežali porazu sedem sekund pred koncem

11.11.2023

Osrednja tekma 9. kroga Lige NLB, koroško-šaleški derbi med Slovenj Gradcem in Gorenjem, se je pred 650 gledalci končal z delitvijo točk (25:25).

Vratarji Jeruzalema Ormoža nemočni proti trebanjskim strelcem

Rokomet Vratarji Jeruzalema Ormoža nemočni proti trebanjskim strelcem

27.10.2023

Rokometaši Trima Trebnje v 8. krogu državnega prvenstva niso imeli težav z Jeruzalemom iz Ormoža in so že ob polčasu vodili s 15:8. Na koncu je bilo 33:23, tako da Trimo ostaja na vrhu lestvice.

Celjani z zmago na derbiju poskrbeli, da ni več neporaženih ekip

Liga NLB Celjani z zmago na derbiju poskrbeli, da ni več neporaženih ekip

14.10.2023

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige NLB z 29:27 premagali Gorenje. Državni prvaki so Velenjčanom prizadejali prvi poraz v sezoni.

Nova zmaga velenjskih rokometašev, ki ostajajo na vrhu

Liga NLB Nova zmaga velenjskih rokometašev, ki ostajajo na vrhu

6.10.2023

Rokometaši Gorenja Velenja so dosegli peto zmago v nizu. V 5. krogu državnega prvenstva so v Rdeči dvorani premagali Riko Ribnico (38:33). S 100-odstotnim izkupičkom so Velenjčani na prvem mestu.

Celjani po napeti zadnji minuti odnesli zmago iz Ribnice

Liga NLB Celjani po napeti zadnji minuti odnesli zmago iz Ribnice

1.10.2023

Rokometaši Rika Ribnice so v 4. krogu Lige NLB izgubili proti Celju Pivovarni Laško s 37:38. Gostitelji so imeli zadnji napad, a jim ni uspelo izenačiti.

Celjani v tretjem poskusu le do prve zmage

DP v rokometu Celjani v tretjem poskusu le do prve zmage

23.9.2023

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tretjem krogu državnega prvenstva v rokometu premagali Ljubljano s 34:23 in se tako veselili šele prve zmage v tej sezoni najkakovostnejšega tekmovanja v Sloveniji.