Celjani se dva kroga pred koncem prvenstva veselijo 22. naslova, petega zaporednega. Pred sezono je bilo pričakovati, da jim bodo Velenjčani pod vodstvom Željka Babića nudili resnejši odpor, a se to ni zgodilo. Foto: Twitter CPL

Varovanci Branka Tamšeta so izkoristili prvo zaključno žogo. Celjani so v Zlatorogu takoj prevzeli vajeti igre v svoje roke in si po sedmih minutah priigrali vodstvo treh golov (4:1), sedem minut pozneje pa je že bilo 9:3. Ribničani preprosto niso bili kos motiviranim Celjanom, ki so v prvi polovici tekme največ vodili za devet golov (14:5, 15:6 in 16:7).

Igralci iz mesta ob Savinji so imeli tudi v drugem delu pod nadzorom tekmece iz dežele suhe robe. Ves čas so bili v prepričljivem vodstvu, več kot tisoč gledalcev, ki so se zbrali v Zlatorogu, pa je s stoječimi ovacijami pozdravilo novo dvojno zmagoslavje svojih ljubljencev na domačem prizorišču.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Domen Makuc s sedmimi goli, v gostujoči pa Risto Vujačić s štirimi zadetki.

Tamše: Zasluženo se predčasno veselimo naslova
"Današnjih prvih petdeset minut tekme je bilo gotovo najboljših v letošnji sezoni v slovenski ligi. Fantje so upoštevali navodila, ki smo jih imeli na voljo samo dva dni po težki tekmi v Velenju. Močno smo iztrošeni po dolgi sezoni, veliko je poškodb, veliko igralcev stiska zobe že kar nekaj časa in zato takšna dominacija proti ekipi, ki je druga na lestvici, ki je imela smele načrte in je pred tekmo napovedala naslov državnih prvakov in zmago danes. To je moje fante le še podžgalo in odigrali so zelo zelo dobro. Odigrali smo rokomet za gledalce, prikazali talent, vsi po vrsti, od izkušenih do mladih, in zasluženo se veselimo naslova državnih prvakov že predčasno,"
je po tekmi dejal Tamše.

V drugi tekmi dneva je Koper z 29:24 v Novem mestu ugnal Krko, medtem ko bo Gorenje v nedeljo gostilo Urbanscape Loko.