Jan Jurečič je po zmagi nad Jeruzalemom povedal:
Jan Jurečič je po zmagi nad Jeruzalemom povedal: "Tekma ni bila lahka. V slovenski ligi so nasprotniki proti nam vedno izredno motivirani. Malce se nam je poznala utrujenost, saj smo padli v realizaciji in ni bilo prave zbranosti v obrambi. A navkljub temu smo tekmo zanesljivo pripeljali do zmage." Foto: www.alesfevzer.com
Celjani so se dobro ogreli za dvoboj z Zagrebom

V prvi polovici dvoboja Lige NLB so si Celjani najvišjo prednost priigrali v 25. in 27. minuti, ko so povedli za sedem golov (16:9 in 17:10). Motivirani gostje so se v 47. minuti približali na tri gole (22:25), a so nato državni prvaki spet zaigrali resneje. Prva strelca sta bila Jan Jurečič s sedmimi in David Razgor s šestimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Aljaž Panjtar s 17 obrambami. V gostujoči ekipi je nekdanji član Celja Rok Žuran dosegel devet, Frano Vujović pet golov, oba vratarja Tomislav Balent in Matic Šulek pa sta skupaj zbrala le štiri obrambe.

Mariborski Branik je zadnjeuvrščeno ekipo sezone Sviš Ivančno Gorico ugnal z 32:30. Izid morda tega ne kaže, toda mariborska ekipa je imela vse pod nadzorom, saj je v deseti minuti 2. polčasa vodila že s 24:12. Strelsko sta bila najbolj razpoložena Tadej Sok z devetimi in Julian Ernest Jerebie s šestimi goli, medtem ko je vratar Marin Đurica zbral 19 obramb.

Preostale tekme 9. kroga državnega prvenstva bodo konec tedna.