Žan Šol in soigralci so novo sezono začeli z dvema zmagama. Foto: Boštjan Selinšek
Žabić in Đurica zrežirala zmago Mariborčanov

Koprčani zaradi tekem Pokala EHF, kjer so izpadli proti švicarskemu Kadetten Schaffhausen, niso odigrali uvodnega kroga državnega prvenstva. S Celjani se bodo pomerili 17. oktobra.
Srečanje pred 400 gledalci so bolje odprli Koprčani, v 15. minuti so imeli dva gola prednosti (6:4), nato pa so na igrišču zagospodarili domači rokometaši in si v 24. minuti prvič priigrali dva gola prednosti (10:8), na velik odmor pa so se podali z izrazitejšo prednostjo (12:9).

Izbranci Marka Šibile so vse dvome o zmagi razrešili sredi drugega polčasa. V 43. minuti so povedli za šest golov (19:13), lepe prednosti pa do konca tekme niso zapravili. V mariborski ekipi sta bila najučinkovitejša Stefan Žabić z osmimi in Niko Medved s štirimi zadetki, v koprski pa Grega Krečič in Adam Bratkovič s petimi goli.

Mariborčani so uspešno začeli novo sezono, Dobovo so ugnali z 28:23. "Nekatere stvari smo že dobro uigrali, še vedno pa se pojavljajo napake. Fantje so bili zares motivirani. Prava prvenstvena tekma, ki je postregla s številnimi lepimi potezami. Zadovoljen sem s štartom v novo sezono. Zdaj nam bo lažje v nadaljevanju," je poudaril trener Marko Šibila. Naslednjo sredo čaka njegove izbrance velik test, saj bodo gostovali v Celju.