Gorenje zanesljivo ugnalo Maribor

Accambray, ki je s francosko reprezentanco trikrat osvojil naslov svetovnega prvaka (2011, 2015 in 2017), po enkrat je bil z galskimi petelini še evropski prvak (2014) in olimpijski zmagovalec (2012), je ob debiju v svojo statistiko vpisal dva zadetka.

Ob polčasu +5 za Celjane
Celjani, ki pod novim trenerjem Tomažem Ocvirkom igrajo kot prerojeni, so imeli tekmo v Trebnjem vseskozi pod nadzorom, niti enkrat niso zaostajali, po golu Jana Jurečiča so v končnici prvega polčasa vodili že za devet golov (11:20). Gostitelji so jim nato nasuli kar šest zadetkov v zadnjih petih minutah prvega dela, tako da je prednost ob odmoru skopnela na +5 (17:22).

Kodrin izjemno razpoložen
Drugi polčas so gostje začeli še bolj odločno, zelo se je razigral Tilen Kodrin, ki je bil z osmimi zadetki nerešljiva uganka za domačo obrambo in tudi najboljši strelec tekme. Sredi drugega polčasa, v 44. minuti, je prvi zadetek v novem klubu dosegel tudi Accambray za 25:30. Do konca srečanja so gledalci videli zelo razpoložen napad in precej luknjičasti obrambi na obeh straneh. Zadetki so deževali z vseh strani, gostitelji so se Celjanom še uspeli približati na tri gole zaostanka, a za kaj več jim je zmanjkalo moči in časa.

Ob Kodrinu je bil pri Celjanih najbolj razpoložen še Kristjan Horžen (6 zadetkov), pri Trebanjcih je bil najučinkovitejši Klemen Sašek s šestimi zadetki (štirje s sedmih metrov).