Veliko veselje Srbov po uvrstitvi v polfinale. Foto: Reuters
Darko Stanić
Darko Stanić je bil znova izjemen. Obranil je 16 izmed 37 strelov na vrata. Foto: Reuters
Krzysztof Lijewski
Krzysztof Lijewski je dosegel štiri zadetke ob desetih strelih na gol. Foto: EPA

Krog pred koncem so Srbi na prvem mestu skupine s sedmimi točkami, s čimer so si že zagotovili boj za medalje. V zadnjem krogu se bodo pomerili z Makedonijo. V vratih je blestel Darko Stanić, ki je zbral 16 obramb. V napadu sta blestela Marko Vujin s petimi goli, Žarko Šešum pa je dodal štiri. Pri Švedih je izstopal Kim Ekdahl, ki je osemkrat zatresel mrežo Srbov.

Švedi se niso zmedli v izjemnem vzdušju beograjske Arene, v 12. minuti so povedli s 6:3. Srbi so odgovorili s petimi zaporednimi goli, dva gola je zabil Dalibor Čutura. Ob polčasu so imeli gostitelji evropskega prvenstva tri gole prednosti (14:11).

V drugem delu je Šešum hitro dvakrat zadel, pri vodstvu 17:13 so na tribunah že začeli slaviti uvrstitev v polfinale, a Švedi so se v 52. minuti približali (20:19). V odločilnih trenutkih sta Rajko Prodanović in Šešum zadela po dvakrat in srečanje je bilo odločeno.

Boj za drugo mesto še povsem odprt
Poljaki so si po porazu proti Makedoniji s 25:27 močno zmanjšali možnosti za uvrstitev v polfinale. Makedonci so ob bučni pomoči svojih navijačev (tudi predsednik Gorge Ivanov je bil v beograjski Areni) sredi prvega polčasa povedli z 10:5 in prednost povišali na sedem golov.
V 37. minuti je bila razlika spet sedem zadetkov (13:20), Poljaki pa so s štirimi zaporednimi goli dobili nekaj upanja. Dobre tri minute pred koncem je bilo 24:26, prvi strelec tekme Kiril Lazarov (devet golov) pa je v naslednjem napadu odpravil dvome o zmagovalcu. Borko Ristovski je ubranil 19 strelov.

Danci so premagali Nemce z 28:26, kar pomeni, da bo o drugem mestu odločal zadnji krog v sredo.