Nikola Karabatić spet spominja na dobre stare čase. Tokrat je bil skupaj z Michaelom Guigoujem najboljši strelec tekme. Oba sta zadela po sedemkrat. Poleg napadalnega učinka je Karabatić odlično igral tudi v obrambi, kjer je združil moči z bratom Luko. Foto: EPA
Marko Kopljar
Najboljši hrvaški strelec Marko Kopljar je vseh sedem golov dosegel v prvem polčasu. Foto: EPA

To je bil prvi poraz Hrvaške na prvenstvu. Hrvati so v prvem polčasu, v katerem je s sedmimi goli blestel Marko Kopljar, nekajkrat povedli s tremi goli razlike, a so jih Francozi vselej ujeli. Že po izteku časa je Michael Guigou s sedmih metrov zadel za francosko vodstvo z 18:17.

Omeyer znova strup za hrvaške strelce
Francija je v prvi polovici drugega dela na krilih odličnega vratarja Thierryja Omeyerja pobegnila na +4 (23:19). Hrvaška v nadaljevanju ni imela moči, da bi še ujela fizično močnejše in v najtežjih bitkah prekaljene Francoze. Zlatko Horvat je v zadnji minuti resda znižal na 26:25, a je nato odgovornost prevzel odlični Nikola Karabatić in deset sekund pred koncem postavil izid tekme. Francija je tako na velikih tekmovanjih še enkrat več porazila Hrvaško.

Jurkiewicz prehitel sireno
V popoldanskih tekmah je Poljska le za gol premagala Belorusijo (31:30), pri kateri je Sergej Rutenka dosegel devet golov. Odločilni zadetek je le dve sekundi pred koncem dosegel prvi poljski strelec (8) Mariusz Jurkiewicz.

Švedska je bila z 29:27 boljša od Rusije.