Slovenija se v prvem polčasu ni ustrašila močnega tekmeca in je ob glavnem odmoru vodila s 13:10, toda sredi drugega polčasa sta bili reprezentanci že poravnani. Foto: EPA
Dean Bombač
Dean Bombač dobre igre ni kronal z odločilnim zadetkom. Zapravil je zadnja dva napada in Španci so to izkoristili ter iztržili remi. Foto: EPA
Nemški rokometaši
Veliko veselje Nemcev po zmagi nad Švedsko. Foto: EPA
Španci s točko precej bolj zadovoljni od Slovencev
Zadnja minuta tekme Slovenija - Španija
Luka Žvižej in njegov 698. gol za Slovenijo

Na začetku zadnje minute je pri slovenskem vodstvu 24:23 selektor Veselin Vujović vzel minuto odmora in igralcem naročil, naj odigrajo mirno. Toda Slovenija je po vsega 15 sekundah zapravila žogo, prehitro je streljal Dean Bombač. Cristian Ugalde je krenil v protinapad in s svojim edinim golom postavil končni izid. Časa za organizirani slovenski napad ni bilo več, na koncu je bila sicer še trohica upanja za zmago, vendar Borut Mačkovšek pri devetmetrovki ni bil uspešen.

Žvižej rekorder tudi po zadetkih
Slovenija, ki je v prvem krogu izgubila s Švedsko, se tekmeca ni ustrašila in je z raznovrstno igro in dobro obrambo 6-0 prvih 30 minut (13:10) odigrala odlično ter vodila tudi za štiri gole. Razpoložena je bila zunanja linija Bombač, Miklavčič in Mačkovšek, Luka Žvižej je dosegel štiri gole. V 19. minuti je po podaji Bombača izza hrbta Žvižej zadel za vodstvo 9:6, s tem pa postal novi rekorder po številu zadetkov v slovenskem dresu (698).

V sredo z Nemčijo za napredovanje iz skupine
V drugem polčasu so Španci v 44. minuti izenačili (Viktor Tomas) in v 47. minuti prvič povedli (18:19). Slovenci so nato spet odigrali nekaj odličnih minut in po golu Dragana Gajića in odličnih obrambah Matevža Skoka povedli s 23:21, toda v finišu tekme je izkušenim Špancem uspelo preprečiti poraz. Žvižej je bil s šestimi goli najboljši slovenski strelec, za igralca tekme pa je bil izbran Bombač. Darilo selektorju Veselinu Vujoviću, ki danes praznuje 55. rojstni dan, tako ni bilo popolno.

Slovenija si je na tekmi proti Švedski prislužila denarno kazen 500 evrov, ker vsi reprezentanti niso imeli nogavic iste barve. Disciplinska komisija EHF-ja je ob tem kaznovala tudi Švede s 500 evri, ker je eden njihovih igralcev nosil dolge rokave.

Nemčija v drugem delu nadigrala Švedsko
Nemci so v izjemno napti večerni tekmi premagali Švede s 27:26. V prvem polčasu so prevladovali skandinavski rokometaši, ki so si že po osmih minutah priigrali tri gole prednosti (7:4), a so jih trdoživi Nemci v 18. minuti ujeli (10:10). vedi so precej bolje končali prvi polčas (17:13).

V drugem polčasu so Nemci zaigrali kot prerojeni. V 41. minuti so povedli z 21:20, tri minute kasneje pa že s 24:20. V 56. minuti je njihova prednost zanašala le gol (27:26), Švedi pa so zgrešili v zadnjem napadu.
Slovenci morajo premagati Nemce, točka ni dovolj
Odločitev o končnem razpletu v skupini C bo znana šele po sredinih tekmah, ko se bo Slovenija pomerila z Nemčijo ob 17.15, Španija pa s Švedsko (20.00). Slovenijo v drugi del, ki bo prav tako v Vroclavu, vodi le zmaga nad Nemčijo. V primeru neodločenega izida bo končala nastope na Poljskem, saj bi se - v primeru španske zmage nad Švedsko - po številu točk izenačila s skandinavsko izbrano vrsto, Slovenija pa je zaradi uvodnega poraza na medsebojnem dvoboju v slabšem položaju. Po dveh krogih v skupini C vodi Španija s tremi točkami, Nemčija in Švedska jih imata po dve, Slovenija pa eno.