Luka Cindrić je bil najboljši igralec tekme, v prvem polčasu je dosegel štiri zadetke, v drugem tri. Foto: Reuters
Splitska Spaladium Arena, v kateri je prostora za 12 tisoč gledalcev, je bila spet razprodana. Foto: Reuters
Hrvaška s petimi zaporednimi zadetki povedla z 19:14

Islandija je drugi polčas odprla z zadetkom za izenačenje na 14, nato je Hrvaška s petimi zaporednimi zadetki povedla z 19:14. V tem nizu je prvi strelec tekme Luka Cindrić (7 golov) dosegel dva zadetka. V vratih je bil razpoložen Ivan Stevanović.

V prvem polčasu je imela Hrvaška, ki je že uvrščena v drugi del prvenstva, nekaj težav pri igri na postavljeno obrambo, ki pa jo je znal prelisičiti Cindrić (štirje goli v prvem polčasu) s samostojnimi akcijami. V 24. minuti je semafor kazal 12:9, ob polčasu je bilo 14:13.

Švedska do prve zmage
Švedska, ki je v petek izgubila z Islandijo, je v popoldanski tekmi s 30:25 premagala Srbijo, potem ko je po dobrih osmih minutah že vodila z 8:3. Srbi so se po zadetku najboljšega srbskega strelca Nemanje Ilića (5 golov) deset minut pred koncem približali na dva zadetka (23:21), a za preobrat niso imeli dovolj moči.

V skupini B, ki igra v Poreču, je Francija s 33:26 premagala Avstrijo, Norvežani pa s 33:28 Beloruse. Slovenijo po porazu z Makedonijo v ponedeljek ob 18.15 čaka eden od favoritov prvenstva, branilec naslova Nemčija.