V tretje gre rado. Felnsburg je po dveh finalnih porazih prvič na vrhu Evrope. Foto: EPA
Gudjon Valur Sigurdsson
Kiel je odlično začel in povedel po številnih protinapadih. Takole je zaključil Gudjon Valur Sigurdsson. Foto: EPA

Tekmo silovitega ritma so bolje začeli izbranci islandskega trenerja Alfreda Gislasona, ki so si po pičlih šestih minutah priigrali prednost treh golov (4:1), pet minut pozneje pa povišali na +5 (8:3). Tudi po minuti odmora Flensburga se razmerje na igrišču ni bistveno spremenilo, Kiel je imel niti igre v svojih rokah in na polovici prvega polčasa povišal na 11:5. Druga polovica prvega dela je bila enakovrednejša, varovanci nekdanjega švedskega reprezentanta Ljubomirja Vranješa so se povsem prebudili in se v 26. minuti približali na dva gola zaostanka (12:14), na odmor pa odšli z zaostankom 14:16.

Druga polovica tekme je bila domena igralcev iz Flensburga. Z granitno obrambo, sijajnimi posredovanji švedskega vratarja Mattiasa Anderssona ter preudarnimi in konkretnimi napadalnimi akcijami so v 38. minuti izid poravnali na 19:19, minute Flensburga so se nadaljevale za vodstvo s 25:21. Igralci iz Kiela so v naslednjih šestih minutah izkoristili krajšo krizo Vranješevih izbrancev in se jim približali na vsega gol (26:25), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so rokometaši iz Flensburga kljub pritisku tekmecev ostali mirni in zadržali prednost.

V zmagoviti ekipi je Anderson zbral kar 20 obramb, najučinkovitejša pa sta bila Anders Eggert in Lasse Svan, ki sta dosegla po sedem golov. V poraženi je Aron Palmarsson dosegel šest, Gudjon Valur Sigurdsson, Niclas Ekberg in Marko Vujin pa po pet zadetkov. Palmarsson je bil izbran za MVP-ja finalnega turnirja.

Flensburg je tretjič igral v velikem finalu. V letih 2004 in 2007 je moral priznati premoč Celju Pivovarni Laško in Kielu, ki je že trikrat osvojil prestižni klubski pokal. Najboljši je bil v letih 2007, 2010 in 2012. Lani je bil prvak Hamburg.

V boju za tretje mesto je Barcelona s 26:25 premagala Veszprem. Najboljša strelca klubov sta bila rokometaša, ki sta si nekoč kruh služila v Sloveniji. Prvi strelec tekme je bil nekdanji slovenski reprezentant Sergej Rutenka, ki je dal 11 golov, šest pa jih je na madžarski strani vpisal Momir Ilić.