Akcija Nika Medveda, po kateri je dosegel enega od svojih šestih zadetkov. Foto: RK Gorenje
Staš Skube

"Ose" so v dvorani Tabor odlično odprle tekmo in v 22. minuti vodile že s šestimi goli razlike (13:7). Velenjčani so na odmor odšli s prednostjo 15:10.

A domači se niso vdali, tako da so v 44. minuti izenačili na 19:19. Lov na tekmece je izbrancem domačega trenerja Slavka Iveziča vzel precej moči, saj je končnica tekme minila v absolutni prevladi Velenjčanov. Pet minut pred koncem so si znova priigrali visoko prednost petih golov (25:20), nato pa dvoboj mirno pripeljali do konca. Staš Skube je bil s šestimi goli prvi strelec tekme.

S tem se mrtvi tek s Celjani na vrhu lestvice nadaljuje. Pivovarji so se namreč že sredi tedna "znesli" nad Sevnico (54:24).

Že v sredo, 24. februarja, pa se bosta Gorenje in Celje v derbiju 19. kroga pomerila med seboj v Rdeči dvorani. Tekma se bo začela ob 18.45.