Matjaž Mlakar je Francozom zabil 7 golov. Foto: MMC RTV SLO

"Ose" so se v 1. polčasu odlično držale. Zadnjič so vodile v 25. minuti, ko je semafor kazal 11:10. Začetek drugega dela se je za goste začel slabo, saj se je poškodoval Drago Vuković, ki je padel na hrbet, nato so ga odpeljali v bolnišnico. Domači so nato prevzeli pobudo in zadržali majhno prednost vse do konca.

Velenjčane je pot na zadnje gostovanje pošteno izmučila. Najprej so obstali v Parizu, nato pa je letalo zaradi megle pristalo v Marseillu. Moštvo je v Montpellier prispelo po nekajurni vožnji z avtobusom.

"Glede na vse težave smo se še dobro upirali favoriziranim Francozom. Obramba 6-0 je dobro delovala, v drugem delu pa se je poznala odsotnost Vukovića, predvsem njegovi streli z zunanjih položajev," je po dvoboju dejal hrvaški trener na velenjski klopi Ivica Obrvan.