Staš Skube in soigralci v Parizu niso bili uspešni. Foto: Aleš Fevžer
Parižani v drugem polčasu zmleli Velenjčane

Velenjčani so se pred 2.500 gledalci v dvorani Carpentier v prvem polčasu odlično držali in bili vseskozi blizu favoriziranim gostiteljem. V 15. minuti je po golu Maria Šoštariča na semaforju pisalo celo 9:11. V nadaljevanju je za dva zadetka povedel Paris St. Germain (14:12), a so Velenjčani z zadetkoma Senjamina Burića in Marka Dujmovića izenačili. Tudi ob odmoru je bil izid poravnan (17:17), izid prvega polčasa je s sedmih metrov postavil Staš Skube.
Parižani so v drugem polčasu pritisnili na plin in večali prednost. V 39. minuti je bilo 23:20, v 42. minuti 25:21, 15 minut pred koncem pa je krožni napadalec Robert Gunnarsson s svojim sedmim zadetkom povišal na 27:22. Gorenje ni več našlo priključka, nasprotno, zaostanek je le še naraščal. V vratih gostiteljev se je večkrat izkazal razpoloženi vratar Jose Manuel Sierra. Ko je PSG v 54. minuti povedel z 32:24, je bilo jasno, da za "ose" ni več rešitve. Najvišja prednost Francozov, ki so se prvič uvrstili v četrtfinale, je bila deset zadetkov (34:24).
Iz nadaljnjega tekmovanja je že včeraj izpadlo tudi Celje Pivovarna Laško po porazu v Flensburgu s 30:27.