Jakov Vranković v eni izmed akcij. 25-letni Dalmatinec je zabil štiri gole. Foto: EPA

Zmagovalec je bil tako rekoč znan že pred začetkom srečanja, razlika v kakovosti omenjenih ekip je enostavno prevelika. Prav zaradi tega se je hrvaški selektor Lino Červar odločil odpočiti nekaj svojih igralcev, tako da Domagoj Duvnjak, Igor Karačić, Željko Musa, Luka Stepančić in Marin Šego sploh niso stopili na parket.

2 od 2

Hrvaška in Bahrajn sta se do danes pomerila dvakrat. Prvi obračun v kvalifikacijah za olimpijske igre 2014 se je končal z zmago Hrvaške (33:22).

Hrvati so v prvem polčasu brez večjih težav prebijali bahrajnsko obrambno linijo, na odmor so odšli z desetimi zadetki naskoka (19:9). V nadaljevanju je prednost narasla že na +12 (21:9), potem pa je sledil 10-minutni strelski mrk, ki ga je z minuto odmora vendarle posredno presekal selektor Červar. Po njegovih napotkih so Hrvatje zaigrali nekoliko bolje, mreža nasprotnika se je znova začela tresti, tekmo so končali z delnim izidom 4:1 in zmagali z 32:20.

Prvi igralec tekme je bil Manuel Štrlek, ki je zadel 11 golov, Damir Bičanić in Ivan Vida sta jih zadela po pet. Prav tolikokrat se je zadetka veselil tudi najučinkovitejši igralec Bahrajna, Ahmed Jalal.