Celjani so na prvi tekmi nadigrali nasprotnika (34:24), tokrat pa povsem mrknili. Foto: RTV SLO
Miha Gorenšek
Miha Gorenšek je ob poškodbi Renata Sulića dobil priložnost na črti. Foto: RTV SLO
Kasim Kamenica
Pred Kasimom Kamenico so težki dnevi in noči. Foto: Reuters

Brez agresivnosti v obrambi in idej v napadu pač ni mogoče ugnati niti "polamaterskega" moštva iz islandske prestolnice. Če k temu dodamo še odsotnost poškodovanih Davida Špilerja, Renata Sulića in Dragana Gajiča, za katere Kasim Kamenica ni našel ustreznih zamenjav, potem je bil poraz neizbežen.

Trivundža in Gorenšek imela v rokah remi
Po hladnem tušu je prvič zadišalo v 48. minuti, ko so domači povedli 25:21. S tremi goli Igorja Kosa so se bledi in mlačni pivovarji vrnili v igro (25:24), a goste ujeli šele v 57. minuti, ko je zadel Jan Gregorc (28:28). Pri 29:28 je manj kot minuto pred koncem najprej Srdjan Trivundža zgrešil sedemmetrovko, nato pa Miha Gorenšek še "zicer" s črte. Pri obeh poskusih je sijajno posredoval domači vratar Gudmunsson. Slovenski prvaki so imeli zadnjo minuto in pol igralca več, a to ob "vikinški" borbenosti ni prišlo do izraza.

Kako veliko je razočaranje v celjskem taboru, je nazorno pokazala izjava trenerja Kamenice: "Težko kaj povem po senzacionalnem porazu. Padli smo na vseh nivojih igre. Čestitam domačinom, ker so dobro odigrali in upravičeno slavili, kaj več pa težko povem."

Rokometaše Celja sedaj čaka težko delo za preboj v osmino finala. V domačem Zlatorogu morajo namreč premagati Veszprem in vsaj remizirati z Gummersbachom.