Rokometaši Kiel so leta 2000 klonili v finalu proti Barceloni, tokrat pa le stopili na vrh evropske klubske smetane. Foto: EPA
Prizor s tekme Kiel - Flensburg
Kot se za tako tekmo spodobi, ni manjkalo umazanih prekrškov. Zaradi enega izmed njih se je že v 19. minuti s parketa razprodane dvorane Ostseehalle (10.250 gledalcev) v slačilnice preselil Joachim Boldsen. Foto: EPA

Zebre so glavnino dela opravile že na prvi tekmi (28:28), na povratni pa slavile z 29:27. Močno oslabljeni gostitelji so začeli udarno, v prvem delu na krilih vratarja Thierryja Omeyerja in Nikole Karabatica vodili bodisi za dva bodisi za tri gole. Ob odmoru je bilo plus 5 prednosti za domače, voda na mlin gostiteljev je bila tudi izključitev Joachima Boldsena v 19. minuti tekme.

Andersson spet imel zadnjo besedo
Flensburg, ki je po Celju PL 2003 klonil še v drugem finalu v zgodovini kluba, je v 38. minuti prek Blaženka Lackovića znižal na dva (17:15), 18 sekund pred koncem pa na gol zaostanka, a je dvome razrešil Kim Andersson. Dosegel je zadnji gol na tekmi, tako kot na prvem obračunu, in to ob dveh igralcih manj na parketu.

Karabatic v Kielu le zaradi Lige prvakov
A glavni junak Kielovega pohoda na evropski vrh je le eden: Karabatic, eden najboljših rokometašev na svetu, je do konca zbral devet zadetkov in tako osvojil tudi naziv najboljšega strelca tekmovanja. "Zame je to bolj vredna lovorika od naslova svetovnega prvaka. V Kiel sem prišel ravno s tem namenom," je po tekmi zadovoljno dejal "mladenič z drugega planeta".

Vid Kavtičnik je ekipi Kent-Harryja Andersona, ki v dvoboju ni znal izkoristiti daljše klopi, tokrat zabil 4 zadetke.

Popolna nemška sezone v pravem pomenu besede
Nemci v letošnjih evropskih pokalih povsem prevladujejo. Magdeburgu je pripadel Pokal EHF, HSV-ju Romana Pungartnika pa pokal pokalnih zmagovalcev. Moštvo iz Hamburga je sicer na povratni tekmi klonilo proti Ademar Leonu s 33:37, a se kljub temu veseli prve lovorike v tem tekmovanju.