Velenjčani bodo zdaj vse sile usmerili v domače prvenstvo. Foto: BoBo
Velenjčani razočarani po izpadu iz Evrope

emu Tvisu Holstebroju s 27:32 in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja.

Ose, ki so prvi dvoboj izgubile s 25:29, so slabo odprle tekmo, njihova strategija se je zrušila že po pičlih desetih minutah, ko so si priigrale tri gole zaostanka (2:5). V nadaljevanju ni bilo kakovostnih premikov, skandinavski tekmeci so jih imeli vseskozi pod nadzorom. V dvajseti minuti je bilo 7:11, velenjski zaostanek pa se do polovice tekme ni spremenil (14:18).

Gorenje brez idej in dinamita
Velenjčani tudi v drugem polčasu niso bili kos tekmecem na nasprotni strani igrišča, gostitelji so imeli na vse njihove poskuse ustrezne in pravočasne odgovore. Svojo prednost so neprestano plemenitili ter rokometašem iz Šaleške doline prizadejali boleč poraz. V velenjski ekipi ni bilo posebej razpoloženega moža, najučinkovitejši je bil Miloš Božović s šestimi goli, medtem ko sta Nejc Cehte in Staš Skube prispevala po pet zadetkov.

Maribor brez možnosti
Izpadel je tudi Maribor, ki je proti Dinamu iz Bukarešte prvo tekmo dobil s 27:26, v romunski prestolnici pa gladko izgubil s 25:31. Upov Mariborčanov je bilo konec že po prvem polčasu, ko so se domači odlepili na 20:9. Darko Cingesar je bil s petimi goli najboljši strelec Šatejercev.

POKAL EHF

3. KROG, povratni tekmi

DINAMO BUKAREŠTA - MARIBOR BRANIK 26:27
31:25 (20:9)

Dinamu Bukarešta: Makaria, Grigoras, Irimus, Ragot 3, Milašević, Diaw 3, Asoltanei 3, Mironescu 2, Savenco 1, Balut 2, Sandru 2, Cimpan, Vancea 1, Zulfić 5, Mocanu 1, Vranković 8.

Maribor Branik: Čudič, Mijušković, Kastelic, Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 1, Jamnik 4, Poklar 3, Hrastnik 3, Fidel 1, Špende 1, Verdinek 2, Brajović 1, Čagalj 1, Štumpfl 2, Mišković 1.

TVIS HOLSTEBRO - GORENJE VELENJE 29:25
32:27 (18:14)

Tvis Holstebro: Gade, Hansen, Wiesmach Larsen 9, Nielsen 5, Larholm 4, Karlsson, Sörensen 2, Bramming 5, Thogersen, Oechsler, Blazejewicz, Bitsch 1, Balling Christensen 5, Andersen 1.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 6, Cehte 5, Medved 2, S. Burić 2, Ovniček 1, Szyba, Skube 5, Golčar 3, Šoštarič 1, Kleč, Gams, Ratajec 2, Nosan, Bećiri.

V odebeljenem tisku je izid prvih tekem. Zmagovalca se uvrstita v skupinski del pokala EHF.