20-letna Tjaša Stanko, ki se je vrnila v moštvo Krima po lažji poškodbi, je v svojem premiernem nastopu v Ligi prvakinj dosegla devet golov.
20-letna Tjaša Stanko, ki se je vrnila v moštvo Krima po lažji poškodbi, je v svojem premiernem nastopu v Ligi prvakinj dosegla devet golov. "Sem zadovoljna z debijem in zmago. Točke so ostale doma. Tekma je bila napeta, dobra za gledalce, malo manj dobra za naše živce, ampak pomembno je, da smo iztržile dve točki," je povedala Zagorjanka. Foto: BoBo
Alja Koren
Alja Koren je dosegla dva gola. Foto: BoBo
Rokometašice Krima se veselijo prve zmage

Krimovke so dobro začele tekmo in si v prvem polčasu priigrale že tri gole prednosti. A Danke so jih do odmora ujele (15:15).

Krimovke so v 37. minuti ušle na 20:16, tako da je danska klop vzela minuto odmora. Ta je pomagala, saj so gostje v nadaljevanju ujele krimovke. V 51. minuti je namreč Sarah Iversen zadela za 23:23, malo pozneje pa je Ayaka Ikehara zadela za prvo vodstvo Nyköbinga na tekmi (24:23).

Stanko, Tsakalou in Marinček prevesile tehtnico
V 57. minuti so domače izsilile izključitev, po kateri je z devetimi goli najboljša strelka tekme Tjaša Stanko s sedmih metrov zadela za 26:26. Lamprini Tsakalou je zatem srečno prišla do žoge in jo zabila za vodstvo s 27:26. Ob koncu je svoje dodala še vratarka Miša Marinček, ki je ubranila zadnja dva danska napada, tako da se je slavje na Kodeljevem lahko začelo.

"V napadu imamo veliko, veliko težav. Nismo takšni, kot bi morali biti. V obrambi smo vedeli, da moramo igrati agresivno, se moramo boriti, priti v prekršek. Težave smo imeli z menjavo, ker igrajo res hitro. Nismo si mogli privoščiti rotacij. Res je, da smo se na koncu trudili in se borili ter imeli veliko športne sreče. Če je ne izzoveš, je ne moreš dobiti. Vratarki sta bili v drugem polčasu super in z nekaj trilerja smo tekmo pripeljali do konca," je po tekmi dejal trener Krima Uroš Bregar.

Krim bo v naslednjem krogu 25. oktobra gostoval pri Gdynii.