Carmen Martin je bila z osmimi zadetki najučinkovitejša igralka na tekmi. Foto: EPA

To je pomembna zmaga, posebej zato, ker je bila v gosteh in ker je bila prva v drugem delu. Oboje smo začele živčno, nismo se najbolje ujele v prvem polčasu, v drugem pa smo res 'stisnile', povedle za nekaj golov in do konca držale prednost. Čestitam vsem puncam, dale so vse od sebe.

Jelena Grubišič
Jelena Grubišic
Jelena Grubišic je ubranila kar 44 odstotkov vseh strelov ruskih rokometašic. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krimovke blestele v Zvenigorodu

Zmaga ni bila pod vprašajem, Rusinje so oba polčasa začele nekoliko bolje, a nato storile preveč napak, kar so slovenske prvakinje v drugem polčasu pridno izkoriščale, z delnim izidom 7:0 so pobegnile na 19:26, možnosti za vrnitev gostiteljic ni bilo več.

Carmen Martin nerešljiva uganka
Gostiteljice so začele odločno, zelo razpoložena je bila predvsem vratarka Maria Sidorova, ki je v uvodnih minutah zbrala kar šest obramb. Kljub dobri igri vratarke so krimovke držale stik z Rusinjami, zaostanek nikoli ni bil večji od dveh zadetkov. Po nekoliko raztrgani igri je prvo vodstvo (8:9) slovenskim prvakinjam priborila Carmen Martin, ki je bila v prvem polčasu nerešljiva uganka za domačinke. Najvišje vodstvo v prvem polčasu je bilo +3 (12:15), ko je iz hitrega protinapada v polno zadela Tamara Mavsar. V končnici prvega dela se je razigrala vratarka Jelena Grubišič, ki je ubranila kopico nevarnih strelov, a se je Zvezda vseeno približala na zgolj gol zaostanka. Pol minute pred koncem prvih 30 minut je Grubišičevo premagala Elena Dmitrieva (14:15).

Zvezdin mrk v drugem polčasu
Tudi drugi polčas so bolje začele rokometašice Zvezde, Ljudmila Postnova je zadela za novo vodstvo (19:18), a so se krimovke hitro zbrale ter znova na krilu odlične Martinove in Andree Penezić prevzele vajeti igre v svoje roke. Igra v napadu je stekla, z dvema zaporednima zadetkoma Susann Müller, hitrim zadetkom iz protinapada Linnee Torstensson in natančnim strelom Alje Janković je prednost narasla že na +7 (19:26), kar je bila najvišja prednost na tekmi. Rusinje so hitele zaostanek nadoknadit, v veliki želji so v napadu storile veliko napak, krimovke pa so z umirjeno igro tekmo uspešno pripeljale do konca (24:29).