Elisabeth Omoregie se je vrnila po poškodbi in poživila igro Krima. Foto: BoBo

Tekmo smo odigrali dobro. Z Elizabeth Omoregie v kadru je to ekipa Krima Mercatorja, ki smo jo poznali v prvem delu Lige prvakinj. Z njo se tekmicam laže zoperstavimo v obrambi in nato stečemo v nasprotni napad, s čimer smo bolj učinkoviti in nevarni. Škoda je naših zgrešenih strelov, ki jih je bilo znova preveč, a treba je vedeti, da je v drugem polčasu gol Bukarešte branila naša nekdanja igralka Jelena Grubišić, ki je ena najboljših vratark na svetu in najkoristnejša posameznica zadnjega finala med evropsko klubsko elito. Ponosen sem na naša dekleta! Ne glede na vse grenak priokus ostaja, saj se bomo vedno lahko spraševali, kako bi bilo, če bi v drugem delu Lige prvakinj nastopali v polni postavi. Ko je temu tako, namreč nobena ekipa ni bav bav. V takšni zasedbi sedaj delamo dobro leto. Priložnost dobivajo tudi igralke, ki še ne premorejo toliko izkušenj z zahtevnih tekem, kar se je lepo videlo v zaključku obračuna z romunskimi prvakinjami. Naslednjo soboto bomo naredili vse, kar je v naši moči, da se na Kodeljevem od sezone v Ligi prvakinj poslovimo z zmago.

Trener Krima Uroš Bregar po tekmi

Krim se je v Bukarešti dobro držal. Domačinke so sicer povedle s 7:4, a so nato krimovke prek razpoložene Elisabeth Omoregie, ki se je vrnila po poškodbi, izenačile na 9:9 v 18. minuti. Končnica je spet pripadla romunskim prvakinjam, ki so na glavni odmor odšle s prednostjo 14:12.

Krim povedel s +2
Slovenske prvakinje so tudi nadaljevale zelo dobro. Hitro so izničile prednost domačih in v 40. minuti z zadetkom Omoregiejeve izenačile na 18:18, malo kasneje pa je Alja Koren zadela za vodstvo Krima 20:19. Po novem zapravljenem napadu Romunk je Ines Amon zabila za 22:20, tako da je moral domači trener vzeti minuto odmora.

Grubišićeva ustavila krimovke
Ta jim je pomagala, saj so z nizom 4:0 napravile preobrat (24:22). Bukarešta je stisnila v obrambi, dobro je svoje delo opravila tudi vratarka Jelena Grubišić. Trener Krima Uroš Bregar je pri 26:22 vzel minuto odmora. Ta ni prinesla preobrata. Ko je Grubišićeva pri 27:24 dobrih pet minut pred koncem ubranila še sedemmetrovko Omoregiejeve, se je tehtnica še bolj nagnila na stran domačih, ki so tekmo mirno pripeljale do konca. Krimovke so izkoristile le tri od sedmih sedemmetrovk.

Krimovke so s porazom izgubile realne možnosti za četrtfinale. Zadnjo tekmo bodo odigrale 11. marca, ko bodo gostile Midtjylland.