Najboljši strelec tekme je bil Nemanja Zelenović, ki je dosegel sedem golov. Foto: Aleš Fevžer
Mate Lekai
Izkazal se je tudi Mate Lekai, ki je zabil šest golov. Foto: Aleš Fevžer
Celjani ugnali St. Peterburg za prvi točki

Celjani so pričakovano premagali ruskega predstavnika, ki je, vsaj na papirju, najslabši v skupini A, ter s tem prišli do prvih točk v letošnji sezoni najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Gostitelji so po približno desetih minutah prevzeli pobudo in s serijo 3:0 prišli do prednosti (9:6), ki jo niso več izpustili iz rok. Prav na odmor pa so odšli z izenačeno najvišjo prednostjo v prvem delu (15:10).

Našli odgovor na vsako približanje gostov
Po dobri igri v prvem delu so varovanci Vladana Matića v drugem na začetku najprej nekoliko popustili in gostje so se približali na 14:16, nato pa stopnjevali ritem in 14 minut pred koncem tekme povedli za osem. Peterburžani so se po nekaj napakah domače vrste v obrambi približali na -4, a so Celjani hitro razblinili dvome o zmagovalcu in prednost povišali na sedem.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Nemanja Zelenović s sedmimi ter Mate Lekai s šestimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Matevž Skok, ki je ubranil 18 strelov. Za rusko ekipo je Igor Poljakov dosegel pet zadetkov.

Slovenski podprvaki so v prvem krogu pričakovano klonili v Zagrebu (24:21). Celjani bodo tudi v 3. krogu igrali doma. Čez dva tedna bodo gostili Rhein-Neckar Löwen. Drugi slovenski predstavnik Gorenje je igral že v četrtek. Po pričakovanju so bili slovenski prvaki na gostovanju v Hamburgu nemočni. Evropski prvaki so slavili z 41:32.