Luka Žvižej
Šesti zaporedni poraz Celjanov v Ligi prvakov

Celjani so v Ligi prvakov klonili šestič zapored. Po uvodni zmagi nad Bešiktašem so nanizali verižne poraze proti Zagrebu, Wisli, Flensburgu, Kielu, PSG-ju in zdaj še Veszpremu. Na 11. medsebojni tekmi so madžarski prvaki slavili devetič, Celjani pa imajo v teh dvobojih le eno zmago.

Izbranci Branka Tamšeta so z Veszpremom, kjer mrgoli nekdanjih celjskih igralcev – Gašper Marguč, Ivan Slišković, Mirko Alilović, Renato Sulić, Mate Lekai in Mirza Terzić – slabo začeli, že po petih minutah so si priigrali tri gole zaostanka, po sedmih minutah pa je bil izid že 1:6. Domači organizator igre Miha Zarabec se proti gostom ni znašel, v prvem polčasu je iz igre metal 0:7. V 20. minuti so gostje vodili že za osem, na odmor pa odšli s prednostjo šestih zadetkov.

V drugi polovici tekme v domači igri ni bilo premikov na bolje, saj so Madžari ves čas nadzorovali potek tekme. Osem minut do konca je bila razlika znova osem golov in Celjani so le še nekoliko omilili poraz. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Luka Žvižej s šestimi goli, dva manj sta dosegla Žiga Mlakar in Miha Zarabec.