Blaž Janc je bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Še enkrat več je pokazal hladnokrvnost v odločilnih trenutkih. Foto: www.alesfevzer.com
Celje Pivovarna Laško
Nik Henigman
V derbiju slovenskega državnega prvenstva sta se Koper in Ribnica razšla brez zmagovalca (22:22). Nik Henigman je za Ribničane dosegel pet golov. Foto: www.alesfevzer.com
Velika točka Celjanov v Kristianstadu

Janc je po preigravanju Mihe Zarabca zadel s položaja desnega zunanjega, kjer je igral vso tekmo, saj se je Žiga Mlakar poškodoval na enem zadnjih treningov. In še ne 20-letni Sevničan je nalogo odlično opravil. Z devetimi goli je bil najboljši strelec tekme.

Točka proti švedskemu prvaku je še toliko večja, saj je Kristianstad neposredni tekmec Celjanov za uvrstitev v osmino finala Lige prvakov. Slovenski prvaki bodo v naslednjem krogu, 12. novembra, gostili Pick Szeged.

Toplo-hladna igra Celjanov
Kristianstad je na začetku tekme povedel s 4:1. Celjani so imeli precej težav pri prebijanju obrambe 6-0. V nadaljevanju je pivovarjem steklo, tako da je Blaž Janc v 12. minuti izenačil na 5:5. A sledile so črne minute gostov. V napadu se je ustavilo, domači pa so v protinapadih polnili mrežo Urbana Lesjaka. Pomagala ni niti minuta odmora Branka Tamšeta. Philip Henningsson je tako v 20. minuti zabil za 10:5. Visok zaostanek je le predramil pivovarje, ki so strnili vrste, zmanjšali razliko in imeli pri zaostanku 12:10 napad za enajsti gol, a je domači vratar Jancu ubranil "zicer". Sledili sta dva protinapada domačih za 14:10, polčas pa se je končal s 14:11.

Pivovarji od -3 do +3
Celjani so odlično odprli drugi polčas in v 36. minuti izenačili na 16:16, malo pozneje pa je Gal Marguč s krila zabil za sploh prvo vodstvo pivovarjev na tekmi (18:17). Švedom se je v napadu ustavilo, Celje pa je igralo vse bolje. Luka Žvižej je tako v 44. minuti povišal na 22:19. Varovanci Branka Tamšeta so povedli še s 23:20, nato pa je spet sledil padec. Kristianstad je z nizom 4:0 dobrih deset minut pred koncem spet povedel (24:23).

Janc zadel nekaj sekund pred koncem
Sledila je izenačena končnica. Borut Mačkovšek je v 57. minuti prek švedskega bloka izenačil na 28:28, nato pa je sledila sporna izključitev Kristiana Bećirija. Jerry Tollbring je ob številčni prednosti zabil za 29:28. Do konca sta bili še dve minuti. Po dolgem celjskem napadu je poskus Mačkovška ubranil vratar Leo Larsson, a so na drugi strani Švedi tudi napravili prekršek v napadu. Pivovarji so imeli tako še zadnji napad, ki ga je nekaj sekund pred koncem srečanja zaključil Janc.

Tamše: Točka, ki nam veliko pomeni
"Zelo težka tekma, kar smo vedeli. Kristianstad doma igra še za odtenek bolje. Dobro smo se pripravili. Ko smo bili osredotočeni v obrambi, so imeli Švedi velike težave. Čeprav smo zaostajali že s petimi, nekajkrat pa tudi s štirimi in tremi goli razlike, smo ostali pri našem načrtu. Velik boj, srčnost in navsezadnje tudi velika točka v gosteh, ki nam veliko pomeni. Čestitke fantom,"
je po tekmi dejal trener Celjanov Branko Tamše.