Gorenje bo proti Špancem prihodnjo soboto igralo doma. Foto: Aleš Fevžer
Gorenje iz Španije z bolečim porazom

Tekma je bila vseskozi izenačena, obe ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu. La Rioja si je edino višjo prednost priigrala pri izidu 15:11, po prvem polčasu pa je bilo 15:13.
V drugem delu so slovenski prvaki izenačili na 17:17 in v nadaljevanju vodili z 18:22, toda rokometaši s severa Španije so hitro izenačili. Gorenje je po obdobju slabe igre v obrambi zaostajalo s 30:28, a se je pobralo.
Zapravljena priložnost
Odločilni trenutek se je zgodil dobro minuto in pol pred koncem, ko je kapetan Gorenja Niko Medved pri izidu 31:31 zastreljal 7-metrovko (vratar je branil), gostitelji pa so nato dosegli tri lahke zadetke in se veselili pomembne zmage.
Velenjčani so po četrtem zaporednem porazu zdaj na lestvici na petem mestu. Z La Riojo se bodo prihodnjo soboto pomerili še doma. V osmino finala se bodo uvrstili prvi štirje iz vsake skupine. Gorenje je sicer v Logrono odpotovalo nekoliko oslabljeno, saj so manjkali poškodovani Luka Dobelšek, Darko Cingesar in Kristian Bečiri.
Na prvi tekmi v skupini D je v nemškem derbiju Hamburg premagal Flensburg z 32:27.