Celjani so Ligo prvakov začeli z dvema porazoma. Foto: BoBo
Celjani izgubili tudi drugo tekmo v Ligi prvakov

Celjani so po prvem polčasu vodili z 18:14, a nato v drugem delu popustili.

Vodili z 9:3
Izbranci Branka Tamšeta so v prvi četrtini tekme prikazali izjemno dobro predstavo. Obramba je bila na najvišji ravni, napad raznovrsten, hiter in dinamičen. Slovenski prvaki so po 10 minutah vodili s 7:3, njihove igrivosti pa ni ustavila niti domača minuta odmora. Dve minuti pozneje so svojo prednost povišali na +6 (9:3).

V nadaljevanju je do sape prišel tudi slovensko obarvani Montpellier, z nekaterimi taktičnimi spremembami je hitro ujel pravi ritem in znižal na 10:11. Po Tamšetovi minuti odmora se je celjska igra vrnila na uvodne tirnice, v 25. minuti so si pivovarji znova priigrali lepo prednost štirih golov (14:10), ki so jo ubranili do odhoda na odmor (18:14).

Rdeči karton Poteka
Začetek drugega polčasa se ni začel po željah celjskih rokometašev, v drugi minuti nadaljevanja so ostali brez stebra obrambe Vida Poteka, ki je zaradi grobega prekrška prejel rdeči karton. Francoski podprvak je to nemudoma izkoristil in po golu Vida Kavtičnika v 37. minuti tekmo postavil v začetno izhodišče (19:19).

V zadnji tretjini tekme so Celjani ponovili napake tekme proti Vardarju. V prelomnih trenutkih dvoboja so se jim enostavno prevečkrat zatresle roke, Montpellier pa je počasi prevzel popoln nadzor na igrišču. V 43. minuti je z golom razpoloženega Kavtičnika prvič na tekmi povedel (23:22) in vodstva ni več izpustil iz rok.
Slovenske prvake nova tekma čaka že v četrtek, ko bodo gostovali v Rusiji pri Čehovskih medvedih.