Nismo začeli, kot smo želeli. PSG je začel zelo dobro v obrambi in nam niso dovolili, da bi se razigrali. V drugem polčasu smo pokazali sodoben, hiter in predvsem atraktiven rokomet, kar so znali nagraditi tudi domači navijači. Pohvaliti moram soigralce, ki se niso predajali in so do konca vztrajali pri igri, kar je prineslo izenačen drugi polčas.

Urban Lesjak, igralec Celja PL
Thierry Omeyer
Thierry Omeyer blesti v vratih Parisa. Foto: Reuters

Francozi so začeli silovito, saj so že v peti minuti povedli s 4:0. Celjani so bili v napadu prvič uspešni šele v 10. minuti, ko je Luka Žvižej s krila zadel za 5:1.

Že v prvem polčasu PSG vodil za sedem golov
Paris SG je ves čas vodil, v prvem polčasu je najvišja prednost znašala sedem zadetkov (15:8), ob polčasu je Celjanom uspelo dva gola zaostanka izničiti (17:12).

Drugi polčas ohranil razmerje moči
V drugem polčasu so si Parižani hitro zagotovili visoko prednost (v 42. minuti je bilo tako 24:16) in so s pol moči ohranjali varno prednost. Z osmo zmago so tako spet skočili na vrh lestvice A.

Tamše pohvalil svoje fante
Trener slovenskih prvakov Branko Tamše je po tekmi povedal: "Čestitke PSG za zmago. Pokazalo se je, da imajo same izjemno kakovostne igralce, ki so danes pokazali, zakaj so v PSG-u in zakaj se bodo borili za vrh Lige prvakov. Moram reči, da so naši mladi fantje določene segmente igre odigrali zelo dobro. Vendar, če želimo biti z njimi enakovredni skozi vso tekmo, potem moramo imeti res dober dan na obeh straneh igrišča. Vendar nam danes tudi tega niso dovolili, saj so se na začetku zelo dobro postavili v obrambi, hrbet pa jim je ščitil izjemen Omeyer. Moram pa pohvaliti svoje fante, ki so pokazali nekaj zelo atraktivnih potez in si prislužili aplavz pariškega občinstva. Od tega trenutka razmišljamo še samo o Gorenju in bomo usmerili vse moči, da jih z dobro igro premagamo."

Rokometaše v Ligi prvakov zdaj čaka daljši premor, saj bo na sporedu evropsko prvenstvo na Poljskem. Liga prvakov se nato vrača februarja.