Nemci so v drugem polčasu le uspešno branili kapital iz prvega dela in prišli do prve zmage v Ligi prvakov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nemanja Zelenović
Nemanja Zelenović je bil med najboljšimi pri Celjanih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ivan Slišković
Ivan Slišković je vse tri gole dosegel v prvem polčasu. V drugem ga je uspešno zamenjal Rok Žuran. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Celjani so se prepozno prebudili

Trenutno drugo moštvu močne Bundeslige je v Celju prišlo šele do prve zmage v skupini, potem ko so večji del naloge opravili v prvem polčasu. Bolje rečeno, jim je to omogočilo domače moštvo. Celjani so ob čvrsti gostujoči obrambi povsem izgubili niti svoje igre in v 16. minuti zaostajali za štiri gole (4:8). Dokaj brezidejno igro v napadu - oba celjska krilna igralca Gašper Marguč in Luka Žvižej sta bila povsem odrezana - so gostje s pridom izkoristili in si hitro priigrali prednost šestih golov (5:11), ki je niso zapravili vse do konca prvega polčasa (7:13).

Gostje do 35. minute nadzorovali položaj
Nerazpoloženi gostitelji so tako v 30 minutah prvega polčasa naredili mnogo napak v protinapadih in dosegli vsega sedem golov (prvega šele po sedmih minutah igre), ob tem pa še "razbranili" gostujočega vratarja Niklasa Landina. Ta je v prvem polčasu "polovil" več kot polovico vseh strelov proti svojim vratom. Gostje so tako pred presenetljivo praznimi celjskimi tribunami zlahka nadzorovali položaj in v 35. minuti povedli z 9:16 po že šestem golu Uweja Geinsheimerja.

Celjani večkrat prišli na -3, toda ...
Celjani so se nato le prebudili. Veliko hitrejša in raznovrstnejša igra je prinesla sadove, že po 12 minutah drugega dela pa je bila izpolnjena kvota sedmih golov iz prvega polčasa. Dodaten "zalet" je prinesla izključitev Gedeona Guardiole - rdeči karton je prejel po grobem prekršku nad Sebastianom Skubetom -, tako da so se Celjani v 43. minuti približali na -4 (15:19), pet minut pozneje pa je Mate Lekai znižal na 18:21, a kaj bližje ni šlo. Odločilni gol za 23:27 je tri minute pred koncem dosegel Bjarte Myrhol.

Žuran se je v drugem polčasu povsem razigral
Pri gostih je bil z desetimi goli najboljši Gensheimer, po pet v vsakem od polčasov, pri gostiteljih sta se s po petimi izkazala Nemanja Zelenović in Rok Žuran, ki je vseh pet dosegel v drugem delu. To je bil prvi poraz za Celjane po petih zmagah v vseh tekmovanjih, naslednjo tekmo igrajo v Ligi prvakov že v četrtek proti Zaporožju. Gorenje v nedeljo ob 17.00 v obračunu skupine D gostuje pri Flensburgu.

Slišković: Ta tekma ni ničesar odločila
"Tekmo smo izgubili v prvem delu, ko smo zgrešili preveč 'zicerjev' in napravili preveč tehničnih napak. V drugem polčasu smo si dejali, nimamo kaj izgubiti, dvignili smo se, a to ni bilo dovolj. Ta tekma ni ničesar odločila. Borili se bomo naprej. Gremo v Zaporožje, da zmagamo in upam, da se bomo uvrstili naprej,
" je po tekmi dejal Ivan Slišković, novinec v celjskem moštvu.