Klemen Cehte tokrat ni bil pretirano razpoložen, je pa zato svojo priložnost izkoristila desna stran napada. Krilni igralec Mario Šoštarić je dosegel kar devet golov. Foto: Aleš Fevžer
Staš Skube
Staš Skube je navdušil z nekaterimi potezami in dosegel tudi šest golov, a to proti žilavim Nemcem seveda ni bilo dovolj. Foto: Aleš Fevžer
Velenjčani nemočni proti Flensburgu

poraženi. V 3. krogu skupine D Lige prvakov je Flensburg slavil s 35:31.

Podobno kot včeraj celjski rokometaši proti Rhein-Neckar Löwenu so si tudi velenjski privoščili slab začetek, po katerem se niso več pobrali. Flensburg je seveda s pridom izkoristil raztreseno igro nasprotnika in iz protinapadov (štirje od prvih petih zadetkov) hitro napolnil mrežo sicer razpoloženega Benjamina Burića. Velenjski krč je popustil šele v deseti minuti, a takrat je na semaforju pisalo že 8:1. Nemcev ni zmedla niti zgodnja poškodba stegenske mišice organizatorja igre Thomasa Mogensena, ki po drugi minuti ni več stopil na parket.

Fantastična akcija Gorenje pripeljala na -3
Domači trener Ljubomir Vranješ si je tako privoščil številne rotacije, njegovo lahkomiselnost pa so Velenjčani le izkoristili in po čudovitem cepelinu Staša Skubeta in Maria Šoštarića znižali na le tri gole zaostanka (14:11) v 28. minuti, po še enem golu Šoštarića iz protinapada pa je bilo le še 15:13. Izid polčasa 16:13 je po odbitku postavil Jacob Heinl, ki je bil deseti domači igralec z doseženim zadetkom.

Spet slab začetek, spet visok zaostanek
A zgodba o slabem začetku se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Anders Eggert je v 38. minuti prinesel vodstvo za šest golov (22:16), Nemci pa so najvišjo prednost izenačili nekaj trenutkov pozneje s 24:17. Oslabljeni Velenjčani - doma so pustili Nika Medveda, Matica Vrečerja in Jerneja Papeža - resneje niso več zapretili. Ob tem je bil v domačih vratih zares fantastičen švedski vratar Mattias Andersson. Velenjčani so dobili vsaj dvoboj strelcev, izkazala sta se zlasti Šoštarić z devetimi in Rok Golčar z osmimi goli. Pri gostiteljih je Eggert zadel sedemkrat.

Peti poraz na medsebojnih tekmah
To je bil že peti poraz na medsebojnih tekmah v prav toliko obračunih. Slovenski prvaki so bili pred dobrima dvema tednoma brez možnosti tudi pri Hamburgu (41:32). Velenjčane naslednja tekma v Ligi prvakov čaka že v sredo, ko gostijo Aalborg.