Branko Tamše
Celjani v Parizu prejeli pošteno lekcijo

Celjani so zelo hitro občutili moč zvezdniške domače zasedbe in si že po 13 minutah igre pridelali zaostanek štirih golov (4:8). A visok primanjkljaj v zgodnjem obdobju tekme jim ni vzel volje, v nadaljevanju so vendarle zaigrali veliko bolje in sedem minut pozneje prepolovili zaostanek (9:11).
Njihova dobra igra je domačo klop – letos poleti se je nanjo usedel Španec Raul Gonzales, ki je Vardar iz Skopja v sezoni 2016/17 popeljal do končnega zmagoslavja v Ligi prvakov – prisilila v minuto odmora. V končnici prve polovice tekme se slovenski prvaki niso znašli, naredili so kopico napak in se na odmor podali s primanjkljajem petih golov (12:17).

Na začetku drugega polčasa so gostitelji prvič na dvoboju povedli za sedem zadetkov (19:12). Celjani so se v nadaljevanju trudili po svojih najboljših močeh, imeli so tudi nekatera zelo plodna obdobja v svoji igri (znižali so na 20:16 in 22:18), v celoti pa niso bili enakovredni vsaj za razred boljšim tekmecem, ki že vrsto let neuspešno naskakuje naslov evropskega prvaka. Zadnjih 12 minut niso dosegli nobenega gola. Izgubili so 12 žog, pri obrambah pa so bili le 26-odstotno uspešni (PSG 43-odstotno).
Od leta 2015 naprej sta se Celje in PSG pomerila že petič, vselej so se zmage veselili Francozi.

Celjani so prejšnjo nedeljo doma izgubili proti danskemu Skjernu s 26:27, PSG pa je v gosteh s 35:29 premagal Motor Zaporožje.
Celje se bo na naslednji tekmi prihodnjo nedeljo v Zlatorogu pomerilo s Flensburgom.