Celjani so v razprodanem Zlatorogu morali priznati premoč zvezdniški ekipi PSG-ja. Foto: www.alesfevzer.com
Borut Mačkovšek je prikazal eno najboljših predstav, dosegel je sedem golov. Foto: www.alesfevzer.com
PSG upravičil vlogo favorita proti Celju

Francozi, kjer igrajo rokometni zvezdniki, kot so Nikola in Luka Karabatić, Daniel Narcisse, Luc Abalo, Uwe Gensheimer, Sander Sagosen ter drugi, so se utrdili na prvem mestu skupine B, Celjani pa z osmim porazom v Ligi prvakov ostajajo na samem repu.

Po današnjem porazu slovenski prvaki za šestouvrščenim beloruskim Meškovom iz Bresta zaostajajo že tri točke, tako da so se tri tekme pred koncem skupinskega dela še bolj oddaljili od preboja v osmino finala.

PSG je že v prvem polčasu vodil za sedem golov, v drugem polčasu pa so se Celjani približali na le dva gola zaostanka, a preobrat jim vseeno ni uspel. Francozi so unovčili svoje izkušnje in znanje, zmago so dosegli brez težav.

V celjski vrsti je blestel Borut Mačkovšek, dosegel je sedem golov. Toliko jih je dosegel tudi PSG-jev Uwe Gensheimer.

PSG takoj na vso moč
Prvi polčas je pripadel gostom, ki so hitro povedli z 2:6. Prednost so ves čas ohranjali in jo celo višali, največ so vodili za sedem golov (9:16). V zadnjih petih minutah tega dela igre pa so Celjani zaigrali agresivneje v obrambi, stekel je tudi napad, z delnim izidom 4:1 so znižali zaostanek (13:17).

Po nizu obramb na obeh straneh so gol po dobrih treh minutah prvi dosegli Celjani. Mačkovšek je žogo poslal med nogama gostujočega vratarja, to je bil njegov šesti gol na tekmi (14:17). Nato so zapravili nekaj priložnosti, da se približajo na dva gola zaostanka, francoska ekipa, ki jo vodi Zvonimir Serdarušić, je to znala izkoristiti, v 40. minuti je ušla na pet golov (15:20).

Celjani bliže niso mogli
Celjani se niso predali, z bojevito igro in tremi zaporednimi goli so prišli na dva gola zaostanka (18:20). Zlatorog je bil na nogah in v pričakovanju novega podviga domačih rokometašev, a tega ni bilo. Močni Francozi so z delnim izidom 6:2 spet povedli za šest golov (20:26). Celjani so razpolovili zaostanek (23:26), a bliže niso mogli. Na koncu se je izkazal biser celjske ekipe Domen Makuc, ki je najprej zabil za 24:27, lepo pa je podal tudi Igorju Aniću in Maticu Suholežniku za dva nova celjska gola (26:30).

Težek razpored za Celjane
Varovanci Branka Tamšeta bodo v prihodnjem krogu gostovali pri poljski ekipi Vive Kielce, kjer igrajo Slovenci Uroš Zorman, Blaž Janc in Dean Bombač. Tekma bo v soboto, 17. februarja. 24. februarja bo Celje gostilo danski Aalborg, na koncu 3. marca pa bo gostovalo še pri madžarskem Veszpremu, kjer igrajo trije otroci celjskega kluba - Dragan Gajić, Blaž Blagotinšek in Gašper Marguč.