Miha Zarabec je bil najboljši mariborski strelec. Foto: Foto: Boštjan Selinšek
Rokometaši Maribora
Rokometaši Maribora imajo dobre možnosti za tretji krog. Foto: Foto: Boštjan Selinšek

Mariborčani tekme niso najbolje odprli, tako da je moral trener Marko Šibila vzeti minuto odmora v 12. minuti po zaostanku s 3:6. Napotki so predramili njegove varovance, ki so zaigrali veliko bolje v obrambi in z golom Tineta Poklarja v 19. minuti izenačili na 9:9, le tri minute pozneje prvič povedli (10:9). Do konca prvega polčasa je potekal ogorčen boj za vsak košček igrišča, Štajerci pa so na veliki odmor odšli z minimalno prednostjo (13:12).

V drugi minuti nadaljevanja je Simon Razgor povišal na 14:12, kar je bilo najvišje vodstvo Maribora na tekmi, a veselje je bilo kratkotrajno. Gostitelji so prevzeli niti igre v svoje roke in Mariborčane v 38. minuti znova pahnili v zaostanek (14:15), šest minut zatem pa so zabredli v še večje težave (13:16). Mariborska klop je nalet avstrijskega moštva skušala zaustaviti z minuto odmora, a neuspešno. V 48. minuti so gostje zaostajali že z 18:22. Nato pa so se Mariborčani le zbrali in v 54. minuti po delnem nizu 3:0 znižali na 23:22 in zadržali minimalen zaostanek.

Pri gostih, ki so sedemmetrovke streljali le 1/4, je bil najučinkovitejši Miha Zarabec z osmimi goli, vratar Jure Vran pa je zbral 14 obramb. Povratna tekma bo v soboto, 19. oktobra, v Mariboru.