Zmaga rokometašev Bresta v Zlatorogu

V izredno izenačenem srečanju je odločitev padla v zadnjih 15 minutah, ko so se Belorusi, za katere igrata tudi Simon Razgor in Vid Poteko, na krilih razpoloženega hrvaškega vratarja Ivana Pešiča odlepili na +4. Izredno razpoložen je bil tudi Petar Đorđić, za katerega obramba slovenskih prvakov ni našla pravega recepta.

V končnici so varovanci Branka Tamšeta, ki so prvi del celo dobili, v drugem pa bili izredno neučinkoviti, skušali znižati zaostanek s slabo izdelanimi hitrimi napadi, a je bil Pešić na mestu in do konca je zbral kar 14 obramb.

Ko je Rajko Prodanović v 57. minuti povišal vodstvo Belorusov na 28:23, je bil zmagovalec znan. Đorđić, z osmimi goli prvi strelec tekme, je nato poskrbel celo za najvišjo razliko na srečanju. Pri Celjanih je bil s šestimi goli najučinkovitejši Žiga Mlakar.

Že v soboto Celjane čaka gostovanje na Slovaškem pri Tatran Prešovu.