Gostitelji so dobili polčas s 16:14, nato pa v 32. minuti ušli na +4 (18:14). A gostje so jih hitro ujeli, v 46. minuti pa prvič na dvoboju povedli z 22:21. Kazalo je, da so Novomeščani dosegli pravo delovno temperaturo, s tem pa se niso strinjali Posavci.

Vse do konca tekme so se trdovratno upirali papirnatim favoritom dvoboja in v 58. minuti znova povedli s 26:25. Navkljub izključitvi Mateja Kučiča so končnico odigrali zrelo in preudarno, zmagoviti gol pa je dosegel Adam Seferović.

V domači ekipi sta bila najučinkovitejša Dorian Markušić s šestimi in Dominik Smojver s petimi goli, v gostujoči pa Jernej Papež z devetimi ter Grega Okleščen s sedmimi zadetki.

Ob porazu Novomeščanov se je na vrh zavihtela Ribnica, ki je z 31:30 slavila v Trebnjem. Nik Henigman je dosegel osem golov. Enako uspešen je bil na drugi strani tudi Kristjan Horžen.

Spodrsljaj Krke je izkoristil Koper 2013, ki se je po zmagi nad Šmartnim (24:21) zavihtel na vrh lestvice.