Povilas Babarskas
Veselin Vujović
Veselin Vujović je moral priznati premoč Branku Tamšetu. Lani septembra je Zagreb zmagal v Zlatorogu z 21:20. Tamšetu je torej "maščevanje" uspelo. Foto: www.alesfevzer.com

Najprej se moram zahvaliti izjemnim navijačem v Zlatorogu na čelu s Florijani. Istočasno moram seveda čestitati svojim fantom, saj so naredili tako rekoč vse, kar smo se dogovorili v teh štirih dneh priprave na tekmo. Naša obramba 5-1 je delovala odlično, pa čeprav smo jo trenirali samo v tem tednu. Tekma je bila zelo težka, odigrala se je v izjemnem ambientu in mislim, da je bila zelo lepa za gledalce, saj je ponudila veliko lepih akcij, kombinatorike in obrambnih akcij ter obramb vratarjev. To danes je le začetek, imamo dve točki, ki smo ju več kot zaslužili in smo ju tudi potrebovali.

Trener Celja PL Branko Tamše po tekmi

Kaj naj rečem, življenje ni potica. Enkrat zmagaš, drugič izgubiš. Lani smo zmagali za zadetek, danes izgubili za dva in tekma je bila zelo podobna. Odločilni trenutek se je zgodil v drugem polčasu, ko nismo izkoristili dveh igralcev več, še več, Celje je doseglo zadetek in povišalo prednost. Od takrat so imeli domači nadzor nad tekmo in zasluženo zmagali. A to je zgolj začetek, veliko tekem je še pred nami in veliko točk za osvojiti.

Trener Zagreba Veselin Vujović po tekmi
David Miklavčič
Eden izmed treh Slovencev v dresu Zagreba David Miklavčič je dosegel pet golov. Foto: www.alesfevzer.com
Borut Mačkovšek
Borut Mačkovšek skuša prebiti visoko obrambo Zagreba. 204 cm visoki Izolan je v statistiko vpisal en gol, a zmore precej več. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani s trdo obrambo do zmage nad Zagrebom

Pivovarji so se pogumno zoperstavili "plinarjem", pri katerih je v uvodnih minutah blestel David Miklavčič, ki je dosegel tri gole. Zagreb je povedel s 5:3, a so Celjani hitro izenačili (6:6). Sledila je tesna tekma "gol za gol". V 20. minuti so domači po protinapadu Blaža Janca prvič povedli s +2 (9:7). Zagrebčane je v igri držal Stipe Mandalinić, ki je v prvem polčasu dosegel kar sedem golov. Celje je na glavni odmor odšlo z zadetkom prednosti (14:13), potem ko je bil s sedemmetrovke uspešen Luka Žvižej.

Po -2 preobrat pivovarjev
Zagreb je drugi del odprl z dvema zaporednima goloma, celjski strelski mrk pa je nato prekinil Žiga Mlakar. A temu so sledili dva zapravljena napada in dva gola Miklavčiča za 17:15 v 35. minuti. Trener Branko Tamše je moral vzeti minuto odmora. Ta je pomagala, saj je Luka Žvižej z dvema zaporednima sedemmetrovkama poravnal izid (17:17). Zagreb se je spet odlepil na dva zadetka prednosti, a je Kristijan Bećiri po lepih podajah izenačil, nato pa je Janc v protinapadu zadel za 23:22. Gostujoči trener Veselin Vujović je moral 15 minut pred koncem svoje varovance poklicati k sebi.

Celjani zdržali ob dveh igralcih manj
Po njej sta bila zapored izključena Janc in Bećiri, kar je vzbudilo veliko negodovanja v domačem taboru. Kljub dvema igralcema manj so Celjani ne samo obdržali zadetek prednosti, ampak je Zarabec ob izteku kazni Bećiriju celo povišal na 24:22. Na semaforju je tekla 49. minuta. A to še ni bilo vse, po prekršku Mandalinića v napadu je Poteko povišal na 25:22. Vujović je moral spet vzeti minuto odmora.

Babarskas, Janc in Lesjak potegnili celjski voz
Vujovič je bil sprva uspešen, saj je Lovro Jotić z dvema zaporednima zadetkoma v 53. minuti znižal na -1 (25:24). A na drugi strani je odgovoril Poteko za 26:24. Sledili so gol Igorja Vorija, zapravljena sedemmetrovka Žvižeja in izključitev Janca. Celjani so ubranili gol naskoka, nato pa je štiri minute pred koncem Povilas Babarskas zabil za 27:25. V 59. minuti je Janc dosegel zadetek za 29:27, a bil takoj nato še tretjič izključen. Dobro minuto pred koncem je vratar Urban Lesjak ubranil sedemmetrovko Mandaliniću, takoj nato pa je Babarskas zabil za 30:27. Slavje v Zlatorogu pred približno 3.000 gledalcev se je začelo.

V sredo ob 18.30 z Rhein Neckar Löwnom
A Celjani veliko časa za proslavljanje ne bodo imeli, saj jih že v sredo (18.30) čaka gostovanje pri nemškem prvaku Rhein Neckar Löwnu v Mannheimu.

Luka Žvižej: "Odločili sta naša dobra obramba in zbrana igra v ključnih trenutkih tekme. Dobro smo igrali predvsem v obdobju med 40. in 50. minuto, ko smo tudi prišli do treh golov prednosti. V zadnjih desetih minutah smo igrali gol za gol, kar nam je zadoščalo za zmago. Pomembno je, da smo tekmovanje v Ligi prvakov začeli z zmago, lani smo se dvakrat opekli proti Zagrebčanom, zato je ta zmaga še toliko slajša. Veseli me, da smo vseh 60 minut igrali na visoki ravni."

Miha Zarabec: "Končno smo vseh 60 minut igrali dobro v napadu in obrambi. Še vedno imamo v svoji igri rezerve, predvsem tu mislim na našo hitrejšo igro in protinapade, kar bo še treba popraviti. Menim, da je naša forma v vzponu, zmaga je bila trdo prigarana, v Nemčijo pa zdaj lahko gremo neobremenjeni, z željo po še eni zmagi."

ROKOMET (M)

LIGA PRVAKOV

1. KROG

Skupina B

CELJE PL - ZAGREB 30:28 (14:13)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Malus, Babarskas 2, Janc 5, Razgor, Marguč, Grošelj, Poteko 4, Gajić, Zarabec 3, Kodrin 3, Fižuleto, Mačkovšek 1, Mlakar 3, Žvižej 7 (6), Bečiri 2.

Zagreb: Vujić, Kontrec, Vori 2, Stevanović, Cingesar, Marković 3, Skok, Raković, Horvat 5 (2), Sušnja, J. Valčić, Jotić 3, T. Valčić, Mandalinić 10, Miklavčič 5, Markoski.

28:28 (13:12)
St. Skube in Šoštarič po 3, Gaber 2 za Szeged.

23:28 (12:11)

Zmagovalca skupin se uvrstita v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.