Krimovke se lahko še uvrstijo v polfinale, a so njihove možnosti le še teoretične. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Alja Koren in Bojana Popović
Alja Koren pokriva najboljšo igralko gostij Bojano Popović. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Tamara Mavsar in Gorica Ačimović
Tamara Mavsar podaja žogo Gorici Ačimović. Foto: MMC RTV SLO/AlešVozel
Budućnost še drugič boljša od Krima

Končni izid ne kaže realnega razmerja na igrišču, Ljubljančanke so ves čas zaostajale in ob koncu le ublažile poraz. Po prvem polčasu je bilo 9:14. Gostje so največ vodile za 7 (5:12 in 6:13), gostiteljice pa so se v zadnjih minutah le nekoliko približale.
Najbližje na 14:17
Na začetku drugega polčasa je vodilna ekipa skupine 2 povedla z 11:17, vendar so se krimovke z nekoliko premešano postavo pobrale in v 38. minuti z zadetkom Tamare Mavsar znižale na 14:17. V 48. minuti je bila razlika znova višja (17:24) in tedaj je bilo jasno, da varovankam Toneta Tislja ne bo uspelo. V 57. minuti so imele sicer celo napad za 24:26, a so ga zapravile.
Ljubljančanke so predvsem v prvem polčasu preslabo igrale v napadu. Udarne domače "ofenzivke" so bile proti čvrsti obrambi Budućnosti nebogljene, kar je vodilo do dovolj visoke prednosti gostij, ki so kljub nekaterim padcem v igri znale tekmo tudi z malce sodniške pomoči pripeljati do zanje srečnega konca. Pri Krimu je bila najboljša strelka Andrea Penezić s sedmimi, pri gostjah pa Bojana Popović s šestimi zadetki.

Budućnost med glavnimi kandidati za naslov
Tiselj je tekmo začel s pričakovano sedmerko, v kateri je bila tudi Gorica Ačimović, ki je prejšnjo tekmo v Metzu predčasno končala zaradi težav s križem.
Črnogorke so pred slabima dvema tednoma v domači dvorani Ljubljančanke premagale z 29:21 (Krim je popustil v zadnjih 20 minutah), po štirih krogih pa so še neporažene. Z odličnimi predstavami merijo letos na sam vrh.