24-letna Nemka Susann Müller je zadevala v ključnih trenutkih in je bila skupaj s Španko Carmen Martin prva strelka Krima (obe po 6 golov). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jelena Grubišić
Jelena Grubišić je z obrambami omogočila soigralkam, da so na začetku 2. polčasa povedle z načrtovanimi 4 goli prednosti. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Krimovke se po +4 niso več ozrle nazaj

Krim je začel udarno in takoj povedel s 3:0, pri izidu 6:3 pa so slovenske prvakinje zapravile kar tri napade, da bi že po 10 minutah prišle do prednosti štirih golov. Nasprotno - hrvaške prvakinje so nato izenačile na 6:6, a zatem spet prepustile pobudo gostiteljicam. Ljubljančanke so vseskozi vodile, a pobegniti niso mogle niti v končnici 1. polčasa, ki se je konča s 14:12.

Nemška dvojica in Španka potrdile napredovanje
A kar so varovanke Toneta Tislja zapravile v prvem delu, so hitro nadoknadil na začetku 2. polčasa. V 33. minuti je Krim po golu Susann Müller prvič na tekmi povedel za tako želene štiri gole (16:12). Zatem je Jelena Grubišić z izvrstnimi obrambami poskrbela, da se Podravka ni mogla približati, a na drugi strani so v napadu veliko grešile tudi "tigrice".

Po številnih napadih se je v napadu le odprlo: ob Müllerjevi sta začeli serijsko zadevati še Nina Christin Wörz in Carmen Martin, ki so skupaj dosegle kar 17 golov.

Na Dunaj v torek po nove nasprotnice
Če je Krim želel sezono nadaljevati v Ligi prvakinj, je moral v zadnjem, 6. krogu, zmagati s štirimi goli razlike. Na prvi medsebojni tekmi v Koprivnici je Podravka namreč slavila s 25:22.

Drugi del Lige prvakinj v rokometu se bo začel februarja prihodnje leto, tekmice Krima pa bodo znane v torek po žrebu na Dunaju.