Ana Vjahireva, ki je bila najboljša igralka olimpijskih iger v Riu, je odlično igrala proti Srbiji. Foto: EPA
Proti Franciji se je s 14 obrambami izkazala Filippa Idehn. Foto: EPA

Rusinje so odlično začele drugi del turnirja. Prvič so se olimpijske prvakinje na uradni tekmi pomerile s Srbijo. Tekma je bila izenačena večino prvega polčasa, nato pa je v zadnjih desetih minutah Rusija prevzela pobudo in naredila serijo 5:0. Razpoložena je bila vratarka Ana Sedojkinja in razlika je po prvem delu znašala tri zadetke. V drugem polčasu Srbija bližje kot na -2 ni prišla, Rusija pa je vmes vodila največ za šest golov in je srečanje mirno pripeljala do konca.

Remi med Švedsko in Francijo
V skupini I sta se pred tem pomerili Švedska in Francija, ki sta se razšli z remijem (21:21). Švedska, ki je ohranila sicer minimalne upe za preboj v polfinale, je tako prekinila serijo treh zmag gostiteljic turnirja. Eno ključnih vlog pri remiju je odigrala vratarka Filippa Idehn, ki je zbrala 14 obramb.

Švedinje so si hitro priigrale tri gole naskoka, kakršna je bila razlika tudi ob odmoru, čeprav so Francozinje vmes izenačile. Prednost je v drugem delu kmalu narasla na pet zadetkov. Pred zadnjimi desetimi minutami sta bili reprezentanci poravnani na 19. Kar nekajkrat je imela Francija priložnost za prevzem vodstva, a je te priložnosti zapravila in na tekmi sploh ni vodila. Ob koncu je strel za zmago Sirabi Dembele Pavlović ubranila Idehnova.