Gorenje je na koncu upravičilo vlogo favorita. Odločilni zadetek je s sedemmetrovke dosegel Niko Medved. Foto: www.alesfevzer.com

Odločilen zadetek za ose je v zadnji minuti tekme s sedmih metrov dosegel Niko Medved, potem ko je sedemmetrovko priigral Rok Ovniček. Velenjčani so v 59. minuti po zadetkih Matica Verdineka in veterana Matjaža Brumna prišli do dveh zadetkov prednosti (24:26), a so gostitelji pretili do konca.

V sicer izenačenem in trdem obračunu so tako na koncu odločile tudi izkušnje in daljša klop. Velenjčani so prvi polčas izgubili z 9:10, potem ko so tekmo slabo odprli in zaostajali s kar 1:5. V tem delu zadetka niso dosegli kar deset minut. Po minuti odmora velenjskega stratega Željka Babića se je domača prednost začela topiti. V 25. minuti je za izenačenje na 8 zadel Robert Markotić.

V nadaljevanju je slovenskim podprvakom igra v napadu stekla, tako da so v 33. minuti sploh prvič na tekmi povedli (11:12), v 43. minuti pa vodili že s tremi zadetki prednosti (14:17). A Dinamo se je vrnil s serijo 4:0 v 48. minuti (19:18). Sledil je tesen obračun, ki ga je odločila napeta končnica. Najučinkovitejši pri gostih je bil na koncu Brumen z osmimi zadetki. Velenjčani v naslednjem krogu gostijo tekmece iz danskega Skjerna. Tekma bo na sporedu v nedeljo, 1. oktobra.

Željko Babić, trener Gorenja Velenja: "Takoj se moram zahvaliti našim navijačem. Vsa čast, nudili so nam sijajno podporo. Dosegli smo težko prigarano zmago, ki jo posvečam prav njim. Zahvalil bi se rad tudi vsem igralcem in sodelavcem v štabu. Vsi smo danes za svoj klub pustili srce na igrišču. Pokazali smo svoj značaj in rokometno znanje. Izjemno sem ponosen na igralce in navijače. Potek tekme je bil pričakovan. V gosteh je vedno težko igrati. Naša ekipa je sestavljena precej na novo, zato se, zlasti v napadu, še uigravamo. Obramba je bila medtem dobra kot vselej. V drugem polčasu je razliko med ekipama napravil Rok Ovniček, ki je pohitril našo igro in dobival individualne dvoboje s tekmeci. Če govorimo o posameznikih, je on zagotovo eden najzaslužnejših za ta uspeh."